Nawałka spotkał się z władzami Górnika

We wtorek doszło do spotkania władz zabrzańskiego klubu z trenerem Adamem Nawałką. Omówiono podczas niego cele sportowe Górnika na nadchodzący sezon. Wszystko wskazuje więc na to, że Nawałka poprowadzi drużynę również w przyszłym sezonie.
O odejściu Nawałki z Górnika mówiło się w kontekście opuszczenia zespołu przez czołowych graczy drużyny. Do Polonii Warszawa przenieśli się Grzegorz Bonin, Daniel Sikorski oraz konstruktor gry zabrzańskiej drużyny Robert Jeż. Mający wielkie ambicje Nawałka nie mógł się ponoć pogodzić ze stratą tylu wartościowych zawodników i rozważał dymisję.
Dziś już jednak wiadomo, że szkoleniowiec poprowadzi drużynę Górnika również w nadchodzących rozgrywkach. Przekonała go do tego rozmowa z władzami zabrzańskiego klubu, podczas której zapewniono Nawałkę, że Górnik dokona niezbędnych wzmocnień. Ewentualne transfery mają być przeprowadzone także w trakcie pierwszego obozu przygotowawczego drużyny do nowego sezonu.
Na wtorkowym spotkaniu ze szkoleniowcem byli obecni prezes Tomasz Młynarczyk, Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy oraz Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy klubu. O czym rozmawiano?
- Trener dopiero wrócił z urlopu, więc było to normalne, robocze spotkanie. Rozmawialiśmy na temat nowego sezonu. Między innymi o ruchach transferowych i celach drużyny na najbliższy sezon - wyjaśnia prezes. - Jednak o szczegółach nie chcę mówić, bo to tematy, które są w trakcie. Ujawnienie ich na tym etapie mogłoby nam tylko utrudnić negocjacje - szybko dodaje.
Wiadomo, że tematem numer jeden są transfery. Negocjacje z kilkoma zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić zespół, są już na ukończeniu. - W przeciągu najbliższego tygodnia będziemy mogli już o nich więcej powiedzieć - przyznaje Młynarczyk. Prowadzone są także rozmowy w sprawie graczy znajdujących się na liście transferowej. - Pojawił się już temat tych piłkarzy, ale o konkretnych ofertach jeszcze nie można mówić - podkreśla szef klubu.

źródło: wp.pl / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]