Posiłki zza granicy

Jan Kozak i Alexandr Noel Mendy mają wzmocnić drużynę Górnika Zabrze. Obaj gracze są do wzięcia za darmo, gdyż ich umowy z dotychczasowymi pracodawcami wygasają 30 czerwca.
Kozak ostatni sezon spędził w greckiej Larissie. Pół roku temu był przymierzany do GKS Bełchatów, ale zrezygnowano z niego z powodu wysokich żądań finansowych. Pomocnik, mający na koncie występy w reprezentacji Słowacji, zagrał na ostatnim mundialu z Paragwajem (0:2), chciał otrzymywać 60 tys. zł miesięcznie. Jeśli zamierza grać w klubie z Roosevelta, to musi zdecydowanie obniżyć żądania.
Mendy to 28-letni uniwersalny pomocnik z Francji, który w minionym sezonie występował w czeskim zespole Mlada Boleslav. Trener Adam Nawałka prawdopodobnie będzie chciał go ustawić na prawej pomocy, bo na tej pozycji nie ma obecnie żadnego wartościowego piłkarza.
Angaż dwóch obcokrajowców to odpowiedź na kłopoty z pozyskaniem Pawła Olkowskiego z Gwarka Zabrze i Miłosza Przybeckiego z Ruchu Radzionków. Pierwszy praktycznie był dogadany z zabrzanami, ale do akcji wkroczyła Legia. Jeśli stołeczny klub zaoferuje 300 tys. zł, to zabrzanie mogą stracić Olkowskiego.
Z Przybeckim problemów jest więcej. Przede wszystkim Górnik chciałby go dobrze przebadać, bo jest podejrzenie, że skrzydłowy cierpi na dyskopatię. Poza tym piłkarza chce Jagiellonia Białystok, która może zapłacić więcej niż Ślązacy. Górnik w zamian za transfer piłkarza chciałby umorzyć Ruchowi dług w wysokości 200 tys. zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]