Górnik zaczyna się wzmacniać

Do końca tego tygodnia zabrzański Górnik ma sfinalizować kilka transferów. Niektóre nazwiska piłkarzy, którzy mogą trafić do Zabrza, na pewno pozytywnie zaskakują.
Kto może zasilić Górnika? - Daniel Gołębiewski z Polonii Warszawa - tu w grę wchodzi roczne wypożyczenie, Miłosz Przybecki z Ruchu Radzionków na prawą pomoc. Rozmawiamy z byłym reprezentantem Słowacji, ofensywnym pomocnikiem. Jeszcze jest opcja prawego pomocnika z ligi czeskiej - zdradził Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika, przed kamerami TVP Katowice.

Następcą Roberta Jeża w Górniku ma być 31-letni Jan Kozak, który ostatni sezon spędził w greckiej Larissie. Piłkarz ten ma za sobą grę w Lidze Mistrzów w barwach Artmedii Petrzałka oraz występy w reprezentacji Słowacji, m. in. podczas mundialu w RPA (zagrał w przegranym przez Słowaków 0-2 meczu z Paragwajem). Latem ubiegłego roku przymierzany był do gry w GKS-ie Bełchatów.

Drugi z zagranicznych piłkarzy, który ma zostać zakontraktowany przez Górnika, to Alexandre Noel Mendy. 28-letni Francuz to uniwersalny pomocnik, mogący grać na każdej pozycji w drugiej linii. Ostatnio reprezentował barwy Mlady Boleslav. Ważność kontraktu Mendyego z czeskim klubem, podobnie jak umowy Kozaka z Larissą, wygasa pod koniec czerwca. Obaj mogą więc trafić do Zabrza na zasadzie wolnych transferów.

źródło: SportSlaski.pl / TVP KatowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]