Górnik nie chce puścić Kwieka

Aleksander Kwiek miał zamiar odejść z Górnika Zabrze, ale działacze go nie puszczą.
Przed wyjazdem na wakacje Kwiek przekazał swojemu menedżerowi, by ten szukał mu klubu. Edward Socha, agent piłkarza, tłumaczył, że prośba środkowego pomocnika była spowodowana kłopotami finansowymi Górnika. – Poza tym marzeniem każdego zawodnika jest dobry, zagraniczny kontrakt, bo tylko o taką opcję chodziło – mówi Socha. – Jeśli coś znajdę, to przedstawię klubowi ofertę – dodaje. Przy Roosevelta nie chcą jednak słyszeć o odejściu Kwieka. – Nie ma zgody na jego transfer – mówi twardo prezes Tomasz Młynarczyk.
Po odejściu Roberta Jeża do Polonii Warszawa, Kwiek jest przymierzany do gry na pozycji rozgrywającego. Występował na niej już w rundzie jesiennej i prezentował się całkiem przyzwoicie. Teraz trener Adam Nawałka chce wrócić do ustawienia z tym piłkarzem grającym za plecami wysuniętego na szpicy napastnika. Akcje Kwieka stoją wyżej niż Piotra Gierczaka.
Sytuacja pomocnika Górnika mogłaby się zmienić tylko wówczas, gdyby klubowi z Zabrza udało się znaleźć dobrego ofensywnego pomocnika w lidze słowackiej. Poszukiwania prowadzi agencja menedżerska Fair Sport. Jeśli zakończą się one powodzeniem, to być może Kwiek dostanie zgodę na odejście. Inna sprawa, że w Zabrzu po sprzedaniu Jeża i Daniela Sikorskiego działacze deklarują: – Nie oddamy już ani jednego gracza.
Górnik tnie koszty, ale już nie musi tego robić kosztem zawodników podstawowej jedenastki. Oszczędności ma dać odejście Sebastiana Nowaka, Mariusza Jopa i Adama Stachowiaka. Jeśli zejdą z listy płac, klub zaoszczędzi miesięcznie 110 tysięcy zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]