Oszczędne zakupy Górnika

30 graczy znalazło się na liście życzeń Górnika Zabrze. Klub wybierze tylko czterech. Lista została ułożona na podstawie wskazówek sztabu szkoleniowego, skautów i oczywiście dyrektora Andrzeja Orzeszka.
Ten ostatni rozmawia teraz z potencjalnymi kandydatami do gry w Górniku. Jednego z nich już skreślił. Miroslav Barcik wybrał ofertę MSK Zilina, która zagwarantowała mu miesięczny kontrakt na poziomie 4000 euro miesięcznie. W Zabrzu miał zarabiać mniej.
Jak udało się ustalić, dogrywane są szczegóły przejścia pomocnika Miłosza Przybeckiego z Ruchu Radzionków i napastnika Arkadiusza Milika z Rozwoju Katowice. Za pierwszego z nich trzeba będzie zapłacić 400 tys. zł, a za drugiego prawie pół miliona. Przybecki ma zastąpić na prawym skrzydle Grzegorza Bonina, a Milik to jeden z kandydatów do gry na pozycji cofniętego napastnika. Na szpicy ma bowiem występować wypożyczony z Polonii Warszawa Daniel Gołębiewski. Alternatywą dla stołecznego gracza może być Tadas Labukas. Kontrakt Litwina z Arką wygasa 30 czerwca i wtedy będzie do wzięcia za darmo. Pod uwagę brani są też Kacper Tatara ze Znicza Pruszków i Emil Drozdowicz z Polonii Bytom.
Lada dzień działacze podpiszą nowy kontrakt z Piotrem Gierczakiem. – Warunki rocznej umowy z opcją przedłużenia o kolejny rok już zostały ustalone – mówi prezes Tomasz Młynarczyk.
Gdyby jednak Gierczak wycofał się z ustaleń, to zabrzanie będą próbowali pozyskać jednego z trójki: Wojciech Król z Rozwoju, Jakub Biskup z Piasta i Tomasz Foszmańczyk z Radzionkowa.
W drużynie pojawi się też przynajmniej jeden nowy obrońca. Zdaniem "PS" będzie to Paweł Olkowski z Gwarka Zabrze, który w minionym sezonie grał w GKS Katowice.
Na liście nie ma bramkarzy. Po wypożyczeniu wraca z Radzionkowa Łukasz Skorupski i on ma być numerem 1. Jego rywalem będzie Mateusz Sławik oraz Sebastian Nowak, Adam Stachowiak.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]