Młynarczyk: Banasia chcemy zatrzymać

Remanent wśród piłkarzy i spokój trenera, czyli Górnik Zabrze tnie koszty. - Jesteśmy na etapie, na którym zwalnia się trenera lub zmienia zawodników. My chcemy zrobić to drugie - mówią przy Roosevelta.
Na liście transferowej, która ma być ogłoszona dziś, znajdą się wracający z wypożyczeń Vladimir Balat, Adrian Świątek, Dawid Gajewski, Robert Trznadel i Mateusz Kantor. Do tego dojdą Maciej Mańka i Bartosz Kopacz. - Po rocznym wypożyczeniu mogą do nas wrócić - mówi trener Adam Nawałka.
Kto jeszcze będzie na sprzedaż? Klub musi obniżyć wydatki na pierwszy zespół, ale też rozstać się z kilkoma doświadczonymi piłkarzami. Mają oni niewielkie szanse na granie i szybko mogą zasilić grono malkontentów, którzy będą psuli atmosferę w szatni. Dlatego rozwiązywany jest kontrakt z Tomaszem Zahorskim, a na liście dodatkowo mają znaleźć się Mariusz Jop, Adam Stachowiak i Sebastian Nowak.
Tym samym "jedenastka" z sezonu 2010/11 przestała istnieć. Sztab szkoleniowy zaczyna układać na papierze nowy skład. W najbliższych rozgrywkach w bramce ma stanąć wracający z wypożyczenia do Radzionkowa Łukasz Skorupski. W obronie pewne miejsce mają stoperzy Adam Banaś i Adam Danch. - Wiemy, że w przypadku Banasia jest temat Zagłębia Lubin, ale on ma ważny kontrakt i chcemy go zatrzymać - mówi prezes Tomasz Młynarczyk. Na prawym boku obrony o miejsce mają rywalizować Michał Bemben i Michał Pazdan. Trwa walka o zatrzymanie lewego obrońcy Mariusza Magiery.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]