Żory: Dzień Dziecka z piłkarzami Górnika

Z okazji Dnia Dziecka kibice Górnika Zabrze z Żor postanowili zorganizować spotkanie z piłkarzami w jednej z żorskich szkół. Wybór padł na Szkołę Podstawową nr 3 na osiedlu 700-lecia Żor. Sala gimnastyczna z ledwością pomieściła wszystkich zainteresowanych, których było ok. 250. 

Dzieci mogły zadawać pytania piłkarzom, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Szkołę odwiedziła również maskotka Górnika - Jorguś. Wszystkie dzieci otrzymały zdjęcia swoich ulubieńców oraz przygotowane przez sympatyków Górnika z Żor kalendarzyki i inne pamiątki. Na sali odbył się również konkurs wiedzy na temat klubu, którym główną nagrodą była oficjalna koszulka Górnika Zabrze z podpisami piłkarzy.

Spotkanie miało również walory edukacyjne. Młodzi uczniowie poznali skróconą historię klubu z Zabrza, a także dyskutowali na temat zachowania na stadionie, kulturalnego dopingu i postawy prawdziwego kibica. Niektóre dzieci przyszły do szkoły z koszulkami piłkarskimi, piłkami oraz innymi gadżetami klubu z Zabrza, aby uzyskać na nich autografy swoich ulubieńców, co zajęło kilkadziesiąt minut. Prosto z Żor klubowa delegacja udała się do Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

Działacze klubu postanowili również złożyć na ręce Pani Dyrektor pamiątkową koszulkę oraz Encyklopedię wiedzy o klubie, która dla uczniów będzie udostępniona w szkolnej bibliotece. Szkoła otrzyma również materiał filmowy oraz zdjęcia uczniów wszystkich klas.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania i sprawienia wielkiej frajdy dzieciakom z okazji ich święta.źródło: torcidazory.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]