Specjalna premia dla piłkarzy Górnika

Cztery efektowne gole podziałały na wyobraźnię działaczy. Piłkarze Górnika za zwycięstwo 4:0 dostaną 150 tysięcy złotych specjalnej premii.
Władze klubu zdecydowały o nagrodzie tuż po zakończeniu meczu. To premia za ładne gole na zakończenie rozgrywek, ale nie bez znaczenia jest też awans Górnika w tabeli. Zwycięstwo nad Widzewem to skok z ósmego na szóste miejsce i o 400 tysięcy złotych większa wypłata z Canal Plus. Do pucharów zabrakło wpadek Jagiellonii i Śląska, ale kibice i tak opuszczali stadion przy Roosevelta w dobrych humorach – cztery bramki, które zobaczyli, tak jak i pozycja w ekstraklasie na koniec sezonu, były na szóstkę. Górnik zagrał celująco.

Bemben grał jak z nut

Trener Adam Nawałka wrócił do koncepcji mieszania składem. O ile zmiana bramkarza była wymuszona (Adam Stachowiak został przesunięty do rezerw za złe zachowanie w przerwie poprzedniego pojedynku), o tyle nic nie wskazywało na to, że dojdzie do roszad na prawej obronie (Bemben za Pazdana), w środku (G. Nowak za Kwieka) i boku pomocy (Zahorski za Gasparika). Żonglowanie nazwiskami nie pogorszyło jednak jakości gry miejscowych.
Dla Grzegorza Bonina i Mariusza Magiery mecz z Widzewem był prawdopodobnie pożegnalnym występem w barwach Górnika. Obaj piłkarze spisali się bardzo dobrze. Magiera pokazał kilka swoich firmowych zagrań z rzutów wolnych, a Bonin zaliczył dwie asysty. Pech tej dwójki polegał na tym, że w 58. minucie Michał Bemben zrobił coś czego nikt nie miał prawa się po nim spodziewać. Po podaniu Bonina Bemben poszedł na przebój niczym Leo Messi. Balansując ciałem zwiódł obrońców i zdobył swoją pierwszą bramkę dla Górnika. Dla niego, wychowanka klubu, było to bardzo ważne. Na zakończenie meczu dołożył jeszcze bramkę z rzutu wolnego. Dwa gole strzelił również Robert Jeµ, jednego po ładnej akcji z Boninem, drugiego z rzutu wolnego. Wciąż jednak nie wiadomo, czy Słowak na przyszły sezon zostanie w Górniku. Chociaż na pewno informacja o pozstaniu Macieja Skorży w Legii stawia transfer Jeża na Łazienkowską pod znakiem zapytania.

Piszczek na trybunach

Widzew długimi minutami grał na stojąco. W mediach łodzianie straszyli Górnika Piotrem Grzelczakiem. Na boisku nie wyglądało to jednak zbyt różowo. Trener Czesław Michniewicz po tym meczu powinien powiększyć grono zawodników przeznaczonych do odstrzału. A to przecież Ślązacy w ostatnich dniach przeżyli prawdziwe chwile grozy. Jeszcze w piątek przed południem bali się, że nie dostaną licencji na grę w ekstraklasie. Trener Adam Nawałka, mimo iż jeszcze niedawno miał poważne wątpliwości, już poinformował działaczy, że zostaje na kolejny sezon. Mecz w Zabrzu oglądał świeżo koronowany mistrz Niemiec Łukasz Piszczek. Kiedy 7 lat temu opuszczał Gwarka Zabrze, pojawił się temat jego gry w Górniku. Sąsiadujące ze sobą kluby były wówczas zwaśnione. Piszczek, choć podobno bardzo chciał grać na Roosevelta, trafił do Zagłębia Lubin.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]