Górnik dostanie mocny zastrzyk finansowy?

Gdyby nowy sezon w ekstraklasie zaczynał się teraz, nie mogłyby w niej grać drużyny Górnika Zabrze i Polonii Bytom.
Komisja Odwoławcza do spraw Licencji przyznała wczoraj ekstrklasowe licencje Śląskowi Wrocław, Polonii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Ruchowi Chorzów. - Nie mogliśmy tego zrobić w przypadku Górnika i Polonii Bytom. Zgodnie z regulaminem na tę chwilę nie mają one licencji. Poprosiliśmy o dodatkowe dokumenty. Pochylimy się nad nimi we wtorek, czyli wtedy, kiedy mija termin wysyłania papierów do UEFA - mówi nam szef Komisji, Zbigniew Lewicki. Sprawa jest o tyle intrygująca, że zgodnie z nowa ustawą o sporcie decyzje instancji odwoławczej są ostateczne, a na dodatek szefowie PZPN od dwóch lat (wtedy z ekstraklasy za brak licencji został wyrzucony ŁKS Łódź) twardo deklarują, że nie będzie żadnego pobłażania dla spóźnialskich i niesolidnych.

To tylko formalności
Dlaczego w takim razie Górnikowi i Polonii pozostawiono jeszcze jedną furtkę? - Wcale nie zmiękło mi serce. Ale nie chcę, żebyśmy później byli ciągani po sądach. Skoro chodzi tylko o formalne złożenie dodatkowych dokumentów, to dajemy taką możliwość. Co innego, gdyby minął już termin narzucony przez UEFA, jak to było choćby przed dwoma laty w przypadku ŁKS - wyjaśnia Lewicki. Górnik Zabrze ma problemy ze stadionową infrastrukturą, ale znacznie poważniejszym kłopotem jest potężny zewnętrzny dług oraz zaległości płacowe wobec piłkarzy. W sumie chodzi o kwotę ponad 20 milionów złotych. Wydawało się, że zadłużonego klubu już nic nie może uratować, ale wczoraj przedstawiciele Górnika pozytywnie zaskoczyli członków Komisji. - Przyszli znakomicie przygotowani i potrafili udowodnić, że klub dostanie mocny zastrzyk finansowy. Teraz czekamy już tylko na kolejne dokumenty, które potwierdzą, że Górnik będzie systematycznie oddłużany - mówi Lewicki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]