Forum
 

Pokerowa zagrywka Nawałki

Trener Adam Nawałka w meczu z Wisłą wreszcie zarzucił preferowany ostatnio pomysł z defensywnymi pomocnikami na skrzydłach, choć jeszcze w czwartek poważnie myślał o tym, by na prawej pomocy ustawić Michała Pazdana.
Szkoleniowiec Górnika Zabrze, który bardzo często był krytykowany za to, że w wyjściowej jedenastce potrafi wystawić nawet ośmiu obrońców, tym razem zagrał va banque. 
Najistotniejsza zmiana związana była nie tyle z nazwiskami, co ze sposobem gry. Dotychczas na wyjazdach zabrzanie łatwo dawali się zamykać na własnym polu karnym. Obrońcy, zamiast spokojnie rozgrywać piłkę, wybijali ją przed siebie. Tymczasem w Krakowie nastąpił przełom. To właśnie od defensywy rozpoczynało się budowanie akcji. Do przodu grali nie tylko Daniel Sikorski i Robert Jeµ, ale i skrzydłowi oraz znakomicie dublujący ich pozycję boczni obrońcy. W środku pola znalazło się miejsca dla rozgrywającego Aleksandra Kwieka. Drużyna stosowała też wysoki pressing i dzięki temu długimi fragmentami miała inicjatywę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online