Forum
 

Wygrany kolejki: Nie marnował czasu u Beenhakkera

Adam Nawałka w tym sezonie poprowadził Górnika do zwycięstwa nad liderem dwa razy. Nikt inny nie ma takiego bilansu.
Ten triumf nie był przypadkowy. Nawałka wiedział, co może być skuteczne i nie uległ pokusie, która pojawiła się tydzień temu. Wtedy Śląsk wygrał 2:0 z Wisłą, broniąc się tak kurczowo jak Real z Barceloną. 
Wydawało się, że Orest Lenczyk wskazał drogę następnym rywalom Białej Gwiazdy, ale Nawałka zrobił to po swojemu. - Nie chcieliśmy być jak drużyny, które tu przyjeżdżają i parkują autobus w polu karnym - wyjaśnił szkoleniowiec Górnika. I Górnik idealnie wyważył proporcje: pressing na całym boisku oraz 7-8 kontr, z których 2 zakończyły się golami. Nie marnował czasu terminując u Leo Beenhakkera. Okazuje się, że znalazł sposób na holenderską strategię prowadzenia drużyny. Nawałka ma powód do dumy, bo cały tabun trenerów Górnika wyjechał z Krakowa z niczym, zaś on w jednym sezonie ograł pod Wawelem i Cracovię, i Wisłę. Sobotni triumf ma dla niego szczególne znaczenie. Pokonał Białą Gwiazdę - klub jego życia, w którym spędził ćwierć wieku, zdobywając z nią mistrzostwo Polski i jako trener, i jako piłkarz. A w sobotę wygrał w stylu godnym naśladowania.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online