Górnik chce zatrzymać Mariusza Magierę i Grzegorza Bonina

Górnik Zabrze chce rozmawiać z Mariuszem Magierą i Grzegorzem Boninem o przedłużeniu wygasających w czerwcu umów.
Były już prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur jeszcze w styczniu zerwał negocjacje z Boninem, a w marcu poinformował, że ustalenia poczynione z Magierą też już są nieaktualne.
Nazwiska obu piłkarzy znalazły się w „planie naprawczym" działacza. Rezygnacja z ich dalszych usług miała przynieść oszczędności na poziomie miliona złotych rocznie. "Przegląd Sportowy" ustalił jednak, że po odejściu Mazura, trener Adam Nawałka dał zawodnikom do zrozumienia, że rozmowy dotyczące nowych kontraktów zostaną wznowione. - Mariusz jeszcze w grudniu dał mi słowo, że zostanie - mówi Nawałka. - Istotne jest również to, że mówimy o zawodniku grającym na lewej obronie, a w kraju nie ma zbyt wielu wartościowych graczy na tę pozycję. Jeśli idzie o Grześka, to o jego atutach w grze ofensywnej przekonaliśmy się wielokrotnie - dodaje szkoleniowiec.
Prezesa Tomasza Młynarczyka czeka jednak niełatwe zadanie. Magiera miał już ustaloną roczną gażę na poziomie 360 tys. zł brutto i jeśli nie zażąda wyższej kwoty, to zostanie. W przypadku Bonina może być ciężej, bo w grudniu Mazur oferował mu 600 tys. zł rocznie. Nie wiadomo, czy wciąż mającego kłopoty finansowe Górnika będzie stać na podpisanie tak lukratywnego kontraktu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]