Głos Zabrza: Spodziewana dymisja w Górniku - Młynarczyk zastąpił Mazur

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA jej członkowie podjęli decyzję o odwołaniu Łukasza Mazura ze stanowiska zarówno prezesa zarządu Górnika Zabrze, a także prezesa spółki Górnik Zabrze Sport Marketing. Jego obowiązki przejął Tomasz Młynarczyk, który dotychczas był wiceprezesem obu spółek. To może oznaczać, że odpowiedzialność za Górnika znów w większym stopniu przejmie na siebie (od Allianz Polska) obecny mniejszościowy udziałowiec - gmina Zabrze, gdyż Młynarczyk jest z nią kojarzony, m.in. pełni funkcję sekretarza w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie miasta Zabrze.

Jak informuje Krzysztof Skutnik z biura prasowego klubu, rada debatowała głównie nad kiepską sytuacją finansową klubu. Całą winą za obecny stan Górnika obarczono prezesa Mazura, jednocześnie uchwalając plan naprawczy do wdrożenia w latach 2011-2013.

To był trzynasty miesiąc działalności Mazura w Górniku. Przypomnijmy, że został ściągnięty do klubu przez głównego sponsora - Allianz Polska - dokładnie 1 marca 2010 roku. Wraz z nim w klubie pojawił się Maciej Sowicki, który - wedle zapewnień firm headhunterskich - miał zapewnić rozwój marketingu w zabrzańskim klubie. Już w styczniu 2011 roku uznano jednak, że Sowicki nie spełnia swojego zadania i został zwolniony (oficjalnie sam zrezygnował). Jego obowiązki przejął właśnie Mazur, co było znakiem, że i pozycja prezesa w klubie słabnie i jest zapowiedzią przyszłej dymisji. Czarę goryczy przelały artykułowane - wprawdzie nie wprost - żale prezesa w stosunku do głównego udziałowca - Allianz Polska za zbyt małe finansowanie klubu. Równocześnie Mazur miał jednak sukcesy na polu organizacyjnym (tylko w ostatnim czasie zapowiedział stworzenie fanklubu oraz zorganizowanie meczu Górnik - Roma), a przede wszystkim sportowe - kiedy zastępował poprzedniego prezesa, Jędrzeja Jędrycha (który w tej chwili zasiada w Radzie Nadzorczej), klub zajmował 6 miejsce w I lidze, teraz jest piąty, ale w ekstraklasie.

Gdy niedawno wiceprezes Allianz Polska - Michael Muller udzielił druzgocącego dla Mazura wywiadu w Gazecie Wyborczej, było jasne, że dni prezesa w Górniku są policzone, tym bardziej, że nigdy nie miał on wysokich notowań u drugiego kluczowego udziałowca - gminy Zabrze. Murem za prezesem stali jedynie kibice.

Dymisja Mazura oraz wskazanie na jego następcę akurat Tomasza Młynarczyka oznacza, że teraz więcej do powiedzenia w klubie znów będzie miała gmina szukająca inwestora, który mógłby - obok Allianz Polska - być kolejnym udziałowcem klubu.

Jutro o godz. 13.30 planowana jest konferencja prasowa w siedzibie klubu, w której uczestniczyć mają: przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA oraz jednocześnie przedstawiciel Allianzu - Michael Mueller oraz nowy prezes.

źródło: GlosZabrza24.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]