Przegląd Sportowy: Znów będzie wielki bój z Romą

Milion złotych chce zapłacić Górnik Zabrze za mecz z AS Romą na Stadionie Śląskim. Szykuje się rewanż za półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów z 1970 roku.
Ślązacy liczą, że suma ta zwróci się, bo chorzowski „Kocioł Czarownic" będzie wypełniony do ostatniego miejsca. A zysk z biletów i wpływy z reklam szacowane są na około 2 miliony złotych. Milion zostanie więc w klubowej kasie. 

Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że uda się wynegocjować zakładaną cenę. Warto pamiętać, że kiedy w 2008 roku Górnik robił przymiarkę do podobnego spotkania, rzymianie zażyczyli sobie 5-gwiazdkowego hotelu, klimatyzowanego autokaru, luksusowego samolotu i gaży liczonej w tysiącach euro dla każdego zawodnika. Lech Poznań negocjując przyjazd Borussii Dortmund, musiał spuścić 0,5 mln euro z ceny za transfer Roberta Lewandowskiego. Identycznie rzecz się miała w przypadku przejścia Łukasza Fabiańskiego z Legii do Arsenalu. Kanonierzy pojawili się na otwarciu nowego stadionu przy Łazienkowskiej w zamian za znaczne zejście z kosztów transferu.

W Zabrzu zapewniają jednak, że cena za mecz z Romą nie przekroczy miliona złotych, a szanse na to, że spotkanie się odbędzie, obecnie szacowane są prawie na sto procent. - Włosi chcieli do nas przyjechać już rok temu, ale wówczas musielibyśmy grać na naszym obiekcie z ograniczoną pojemnością. Do takiej imprezy musielibyśmy dopłacić, a na to nie byłoby nas stać - mówią przy Roosevelta.

Organizacją rewanżu za słynny półfinałowy trójmecz w Pucharze Zdobywców Pucharów z 1970 roku ma się zająć firma 4Biznes. Pomóc ma również Zbigniew Boniek.

- Ściskałem kciuki za wielkiego Górnika, więc zrobię to bezinteresownie i z wielką przyjemnością - mówi „Zibi". - Obecnie Roma jest w fazie przekształceń własnościowych, ale będę trzymał rękę na pulsie. Jak tylko sprawy się wyklarują, będę lobbował za spotkaniem z Górnikiem.

Potyczka z Włochami nie będzie jednak meczem otwarcia modernizowanego właśnie obiektu. - Proszę napisać, że moim marzeniem jest, by pierwszym spotkaniem na tym stadionie były Wielkie Derby Śląska - mówi prezes Górnika Łukasz Mazur.

- Wspólnie z Ruchem chcemy poprosić PZPN, by terminarz został tak ustalony, żebyśmy wiosną mogli się spotkać z naszym sąsiadem w Chorzowie. Mam nadzieję, że dyrekcja stadionu będzie znała termin zakończenia prac przed ustaleniem kalendarza rozgrywek na kolejny sezon.
Wiadomo, że z Romą Górnik zagra w 2012 roku. Dokładnej daty nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie. - Najkorzystniejszym terminem wydaje się jesień - mówi Mazur, a Boniek dodaje: - W rachubę wchodzą terminy przeznaczone na mecze reprezentacji.

Bez obaw

To drugie rozwiązanie oznaczałoby jednak, że w Chorzowie może zabraknąć największych gwiazd Romy. Boniek jednak przekonuje, że Roma ma powody, by akurat Górnika potraktować wyjątkowo.
- W końcu ten półfinał był także jednym z większych osiągnięć ich klubu. Zresztą lubię przypominać im o tym spotkaniu. Naśladując głos Janka Ciszewskiego, powtarzam: „Górnik, Polska w finale. Sprawiedliwości stało się zadość". A jak widzę byłego gracza Francesco Scarattiego, to rzucam monetą, mówiąc mu, zobaczymy czy znowu wygramy mecz - śmieje się Boniek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]