Allianz nie odwoła prezesa Mazura?

Wspólne przedsięwzięcie ze Stadionem Śląskim ws. rozegrania meczu z AS Roma powinno być mocną kartą przetargową prezesa Górnika, Łukasza Mazura, podczas jutrzejszego posiedzenia rady nadzorczej. W ostatnich kilkunastu dniach nie milkną spekulacje na temat ewentualnego odwołania przez radę obecnego prezesa zarządu. Nie jest tajemnicą, że szczególnie iskrzy na linii Mazur - Michael Mueller. Ten ostatni to przewodniczący rady nadzorczej, w której Allianz ma czterech z siedmiu przedstawicieli. Może podjąć każdą decyzję, a Mueller publicznie zarzucił Mazurowi odpowiedzialność za złą kondycję finansową spółki, choć ten ostatni tak naprawdę dopiero dwa miesiące temu przejął w Górniku odpowiedzialność za finanse.
Zapowiedź "hitowego" meczu na Stadionie Śląskim może Mazurowi tylko pomóc. Inna rzecz, że z informacji "Sportu" wynika, że do odwołania prezesa raczej nie dojdzie. Pewnie nie będzie to wymiana uprzejmości, tylko szczera rozmowa bez personalnych roszad.
W Górniku szykują się zmiany. Allianz prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości przestanie być większościowym udziałowcem spółki i nie będzie chciał w tej chwili podejmować takich decyzji. Tym bardziej, że trwa proces licencyjny, który nigdy nie sprzyja dokonywaniu rewolucji w ekipie zarządzającej spółką, a Górnik ma niewielką szansę na dostanie licencji w już w pierwszym terminie. Trzeba będzie być przygotowanym na procedurę odwoławczą. Poza tym Mazura bronią wyniki sportowe. Polityka transferowa, którą Górnik przyjął przed rokiem przynosi efekty. Kiedy Mazur pojawił się w klubie Górnik nie był pewny awansu do ekstraklasy. Jutro Mazur pojedzie do Warszawy jako prezes piątej drużyny ekstraklasy, mającej tylko dwa punkty straty do wicelidera. Po dwudziestu kolejkach Górnik nie był tak blisko czuba tabeli od ponad piętnastu lat.
Ponadto dzisiaj ma zostać przedstawiony kolejny partner finansowy Górnika, co w ostatnich tygodniach stało się już normą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]