Kto obciąża klubową listę płac?

Wśród najlepiej opłacanych piłkarzy klubu jest tylko dwóch, których sprowadził aktualny prezes.
Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej spółki Górnik i wiceprezes firmy Allianz, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej" dał do zrozumienia, że finansowa klapa przy Roosevelta to efekt niemal rocznych rządów prezesa Łukasza Mazura. Przedstawiciel właściciela klubu wylicza jego błędy. Wymienia brak porozumienia z zawodnikami wycofanymi do rezerw, a więc Damianem Gorawskim i Pawłem Strąkiem. Mówi również o braku pomysłu na funkcjonowanie Górnika. Opowiada, że jedyne co Mazur potrafi, to wyciąganie ręki po kolejne pożyczki. - Nie będę tego komentował - odpowiada szef klubu, choć w kuluarach można usłyszeć, że z zarzutami się nie zgadza. Mazur dopiero od dwóch miesięcy zajmuje się marketingiem i pozyskiwaniem sponsorów, a to za krótko na ocenę.
Żeby wystawić prezesowi cenzurkę należałoby wziąć pod lupę jego autorski projekt racjonalizacji wydatków. Faktem jest, że po awansie do ekstraklasy Mazur do spółki z ówczesnym dyrektorem Tomaszem Wałdochem sprowadzili 13 zawodników. Jednak piłkarz z najwyższym kontraktem (Daniel Sikorski, który dostał 30 tys. zł brutto miesięcznie) do niedawna był na 7. miejscu na liście płac. Dopiero tej zimy prezes sprowadził piłkarza, który z miejsca stał się najlepiej zarabiającym graczem kadry pierwszego zespołu. Chodzi o Roberta Jeża. Z informacji "PS" wynika, że jego miesięczne uposażenie wynosi 50 tys. zł.
Być może patrzylibyśmy na dokonania Mazura inaczej, gdyby nowy kontrakt zawarł Grzegorz Bonin. Przypomnijmy, że w połowie grudnia zaproponował graczowi milion za podpis i prawie 80 tys. zł brutto miesięcznie. Sprawa nie została jednak sfinalizowana. To raczej Allianz okazał się rozrzutny wydając zimą 2009 roku 5 milionów na transfery. Wówczas też podpisano rekordowe kontrakty z Damianem Gorawskim, Pawłem Strąkiem, Robertem Szczotem, Adamem Banasiem i Mariuszem Przybylskim. Wypłaty dla nich obciążały kasę łącznie na ok. 250 tys. zł.

Rekordziści listy płac Górnika:
1. Damian Gorawski - 73 000 zł
2. Paweł Strąk - 54 000 zł
3. Robert Jeż - 50 000 zł
4. Adam Banaś - 40 000 zł
5. Grzegorz Bonin - 40 000 zł
6. Tomasz Zahorski - 35 000 zł
7. Mariusz Przybylski - 35 000 zł
8. Daniel Sikorski - 30 000 zł.
Zarobki miesięczne podane brutto.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]