Górnik unieważnił nowy kontrakt Mariusza Magiery

Działacze Górnika Zabrze unieważnili nowy kontrakt lewego obrońcy Mariusza Magiery. W grudniu prezes Łukasz Mazur osiągnął porozumienie z piłkarzem, któremu w czerwcu wygasa kontrakt.
Już wtedy Mariusz Magiera powiedział trenerowi Adamowi Nawałce, że zostaje przy Roosevelta na trzy kolejne sezony. Jednak to już nieaktualne. Działacze tłumaczą, że w obecnej, trudnej sytuacji finansowej nie są w stanie zrealizować uwzględnionej w umowie pożyczki. W tej sytuacji Magiera, podobnie jak Grzegorz Bonin, dogra ten sezon, a później będzie mógł się rozglądać za nowym pracodawcą.
To ewidentna strata, bo jednak zawodnik jest w bieżących rozgrywkach wyróżniającą się postacią Górnika. Z drugiej strony osoby kierujące klubem muszą ciąć koszty. - Przykłady Jeża i Gasparika skłaniają nas do postawienia tezy, że tanio i dobrze można się wzmocnić na Słowacji - mówi prezes Mazur, który nie chciał wypowiedzieć się wprost o odstąpieniu od podpisania kontraktu z Magierą, ale dał do zrozumienia, że Górnik będzie zmuszony poszukać tańszych zamienników za granicą.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]