Oświadczenie SKSGZ

Jesteśmy zaniepokojeni informacjami jakie docierają do nas, a dotyczą mającej nastąpić w najbliższym czasie zmianie na stanowisku Prezesa SSA Górnik Zabrze oraz roszadach w strukturach właścicielskich klubu. 

Po latach "radosnych rządów" poprzedników obecnego Prezesa, które charakteryzowały się bezmyślną polityką finansową zakończoną spadkiem Górnika na zaplecze Ekstraklasy, pojawił się człowiek, który w diametralnie odmiennych warunkach organizacyjno-finansowych miał przywrócić najbardziej utytułowanemu klubowi w Polsce jego dawny blask.

Po rocznej banicji w I lidze i rewolucji kadrowej, obecnie Górnik znajduje się w środku ekstraklasowej stawki, prowadzi przemyślaną i ekonomiczną politykę kadrową, a równocześnie zmaga się z długami "wypracowanymi" przez poprzedników. Towarzyszy temu integracja środowiska byłych piłkarzy, działaczy oraz osób związanych z Górnikiem w latach jego świetności.

Działania obecnego Prezesa w oczach sympatyków Górnika Zabrze, budzą akceptację i wielkie uznanie, niestety dla właściciela - firmy Allianz - nie mają najmniejszego znaczenia. "Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt" - hasło przewodnie okazało się tylko sloganem, a "Górnik" narzędziem dla osiągnięcia korzyści.

Lada dzień rozpoczną się prace związane z budową nowoczesnego stadionu w Zabrzu, piłkarze stanowią kolektyw, a kibice niezłomnie trwają przy klubie będąc 12 zawodnikiem, informacje dotyczące zmiany na stanowisku Prezesa oraz struktury właścicielskiej przyjmujemy z niedowierzaniem.

Być może głównym czynnikiem decydującym o zwolnieniu Pana Łukasza Mazura z zajmowanego stanowiska są jego wypowiedzi w mediach (?), jednak oceniając jego ponad roczną pracę dla klubu, warto wziąć pod uwagę aspekty finansowo-sportowe oraz działania integrujące środowisko, które w porównaniu z poprzednikami są znaczące.

Chcemy wierzyć, że właściciel Górnika - Allianz Polska - jest firmą profesjonalną, która realizuje swoje założenia względem klubu i nie kieruje się biznesowym wyrachowaniem składając obietnice bez pokrycia.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]