Przegląd Sportowy: Górnik nie płaci piłkarzom

Prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur przed derbowym meczem z Ruchem Chorzów (0:3) zapowiedział upadek klubu z powodu fatalnego stanu finansów.
Drużyna od 4 miesięcy nie otrzymuje pensji, więc zniecierpliwienie w szatni narasta. Przed piątkowym spotkaniem z Ruchem Chorzów na Roosevelta prawie w ogóle nie mówiło się o piłce. Podopieczni Adama Nawałki dyskutowali raczej o tym, że jak tak dalej pójdzie, to nie będą mieli czego do garnka włożyć.

Sami tego chcieli
Gracze w prywatnych rozmowach przyznawali również, że coraz trudniej przychodzi im tłumaczenie się przed rodzinami z tego, że znowu nie było wypłaty. Wszyscy zawodnicy mają już podstawy, by złożyć w PZPN wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Działacze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to nie jest komfortowa sytuacja, stąd misja prezesa, który zaproponował podpisanie porozumień i rozłożenie zaległych płatności na raty. Przy tym dodał, iż w przypadku braku zgody na takie rozwiązanie, najpóźniej w maju Górnik będzie musiał ogłosić upadłość. Zawodnicy twierdzą, że zamiast słów otuchy przed bardzo ważnym meczem zostali totalnie zdołowani i sprowadzeni na ziemię. Co na to prezes Mazur? - Zespół sam poprosił mnie o spotkanie i wyjaśnienie spraw związanych z finansami - mówi działacz Górnika. - Nie mogę w mediach mówić o szczegółach, ale w takich sprawach trudno o dobry moment. Przecież za chwilę gramy kolejny mecz, więc wówczas też ktoś mógłby powiedzieć, że to nie jest dobry czas na dyskusję o kasie. Nie sądzę jednak, by moje słowa przyczyniły się do porażki - podsumowuje Mazur. Piłkarze w pomeczowych wywiadach w ogóle nie wspominali o zaległościach, bo zabronił im tego szkoleniowiec. Nawałka już kilka tygodni temu wydał zakaz wypowiadania się na temat kłopotów płacowych. Uważa, że jeśli piłkarze zaczną dyskutować z mediami o kasie, to atmosfery w szatni nie będzie. Zresztą problem został odłożony w czasie.

Są ugody
Zawodnicy na razie pogodzili się z tym, że teraz nie otrzymają ani grosza i podpisali ugody. Wypłata długu, który już przekroczył barierę 3 milionów złotych, została rozłożona na raty. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu Górnik raczej nie powinien mieć kłopotów z uzyskaniem licencji. Jednak w klubie przyznają, że na dłuższą metę nie da się egzystować bez większego wsparcia będącej większościowym udziałowcem firmy Allianz. Potrzebna jest pożyczka, która wyeliminuje dług. Środki z Canal Plus i wpływy z biletów nie wystarczą na pokrycie bieżących należności.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]