Łukasz Mazur: Palnął gafę

Mecz Ruchu z Górnikiem odbędzie się w piątek. Tymczasem działacze obydwu klubów od dłuższego czasu nie szczędzą sobie złośliwości. Ostatnie derby, które zostały rozegrane w sierpniu ubiegłego roku, zakończyły się zwycięstwem zabrzan 1:0.
Po tamtym spotkaniu prezes Górnika Łukasz Mazur stwierdził, że rywale grali antyfutbol. Goście przez większą część spotkania ograniczali się wtedy do obrony. Przewodniczący rady nadzorczej Ruchu Dariusz Smagorowicz zganił go. - Takie zachowanie niepotrzebnie podsyca niezdrowe emocje - przekonywał. Teraz obydwaj panowie znowu licytują się na łamach prasy. Pierwszy zabrał głos działacz z Chorzowa. Na łamach "Gazety Wyborczej" stwierdził, że jeśli Górnik chce grać na Stadionie Śląskim, to powinien najpierw zapytać, czy takie rozwiązanie jest możliwe.
- W zamian za zgodę pana Smagorowicza na grę naszej drużyny na śląskim gigancie postanowiłem ofiarować mu... Niderlandy - odpowiedział żartobliwie Mazur. Do śmiechu nie było jednak działaczowi Ruchu. - Powaga i odpowiedzialność mieszają mu się z żartem - stwierdził.

Jest za Legią?

Mazur nie chce już kontynuować polemiki. - Po pierwsze okazało się, że działacz z Chorzowa wcale nie ma poczucia humoru. Palnął gafę i nie potrafi się z tego wycofać. Chciałem powiedzieć na koniec, że Stadion Śląski może zarówno wynająć Naprzód Lipiny, jak i Klub Wesołego Bałwanka. To oczywista sprawa - twierdzi szef Górnika, którego zbulwersowały słowa innej osoby z Ruchu, a mianowicie trenera Waldemara Fornalika.
- Jestem zszokowany tym, że szkoleniowiec Ruchu życzył zdobycia Pucharu Polski Legii Warszawa. Przecież o to trofeum rywalizuje również klub z naszego regionu, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała (rozmawialiśmy z prezesem przed wieczornym meczem bielszczan z Wisłą Kraków - przyp. red.). Nie wyobrażam sobie, aby nasz trener Adam Nawałka nagle stwierdził, że chciałby, aby Puchar Polski lub ligę wygrała stołeczna Legia - twierdzi działacz.

Szanujmy się!

Czy ze względu na napiętą atmosferę pomiędzy obydwoma klubami Mazur nie obawia się przyjęcia w piątek na stadionie przy ulicy Cichej? - Na Roosevelta zawsze dbamy o naszych gości i tego samego oczekuję od działaczy z Chorzowa. Możemy się różnić w poglądach, ale trzeba się wzajemnie szanować - kończy prezes zabrzańskiego Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]