Ogłoszono przetargi na modernizację stadionu w Zabrzu

W trakcie nadzwyczajnej konferencji prasowej Górnika Zabrze oficjalnie poinformowano o ogłoszeniu dwóch przetargów: na generalnego wykonawcę pierwszego etapu prac modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla oraz inżyniera kontraktu.
- Cieszę się, że mogę państwu przekazać wiadomość, że przetarg na pierwszy etap modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla został ogłoszony w dniu wczorajszym. Faktem jest, że sprawa się trochę przedłużała i widoczne było zniecierpliwienie wśród kibiców i dziennikarzy. Przedsięwzięcie jest jednak na tyle duże, że trzeba było wszystkiego dopilnować w dokumentacji. Na szczęście nie musimy się śpieszyć z inwestycją na Euro, dlatego jestem przekonany, że u nas nie będzie niedoróbek, jak to miało miejsce na innych obiektach. Uważam, że nasz projekt jest jednym z ciekawszych i lepszych w zakresie infrastruktury stadionowej - powiedział wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.
- W uzupełnieniu powiem, że ogłoszone zostały dwa przetargi: na inżyniera kontraktu i generalnego wykonawcę inwestycji, czyli trzech trybun - wschodniej, północnej i południowej. Proces wykonawczy pierwszego etapu modernizacji nie powinien trwać dłużej niż 20 miesięcy. Chwilę po ukazaniu się ogłoszeń były już pierwsze telefony od firm chętnych do wzięcia udziału w przetargach - dodał prezes spółki "Stadion w Zabrzu" Tadeusz Dębicki.
- Bardzo się cieszę, że mam to szczęście być prezesem Górnika w tym historycznym momencie. Jestem szczęśliwy, że miasto Zabrze tak mocno angażuje się w projekt budowy nowego stadionu i za to chciałbym wszystkim bardzo podziękować. Czekałem na ten moment tak samo, jak wszyscy kibice Górnika - powiedział prezes Górnika Łukasz Mazur.
Termin i godzina składania ofert do przetargu na wykonawcę generalnego inwestycji mija 28 kwietnia 2011 roku o godzinie 10:00. Drugi przetarg (na wyłonienie inżyniera kontraktu) zakończy się 21 kwietnia.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]