Forum
 

Kwiek: Fajnie byłoby pograć o coś więcej niż utrzymanie

Od 24 września 2006 roku, gdy Górnik wygrał 5:1 z Cracovią, czekali zabrzańscy kibice na równie efektowne zwycięstwo. Sobotni mecz pokazał, że Górnik w tym sezonie nie ma problemów z lubinianami. Jesienią zabrzanie wygrali na wyjeździe 2:1, a mogli więcej. Teraz byli bezlitośni i wyjątkowo skuteczni. 

- Od początku meczu mieliśmy próbować przenieść ciężar gry na połowę Zagłębia. Długo nam to nie wychodziło. Dopiero dwa gole strzelone pod koniec pierwszej części dodały nam skrzydeł. Od tego momentu zaczęliśmy już skutecznie realizować założenia - przyznał strzelec pierwszej bramki Aleksander Kwiek. - Apetyty po takim meczu muszą być większe. Mamy swoje ambicje, fajnie byłoby pograć o coś więcej niż utrzymanie.

- Co strzał, to gol - kręcił głową Szymon Pawłowski. - To się rzadko zdarza, żeby piłkarze jakiejś drużyny mieli aż tak dobre oko - dodał pomocnik gości. - Górnik miał bodaj sześć świetnych okazji i pięć wykorzystał - wyliczył Dawid Plizga.

- Nie jestem w stanie wybrać gola meczu, ale kibice mają spory wybór - powiedział Adam Banaś, strzelec drugiej bramki dla Górnika. - Pierwsze 30 minut totalnie nam nie wyszło, ale podnieśliśmy się po golu na 1:0. Taki mecz dodaje wiary w umiejętności. Debiut Jeża? Mogę mu pogratulować, kto nie chciałby tak wejść do zespołu. I jako kapitan chciałbym, żeby takie gole strzelał co tydzień. Świetny piłkarz.

źródło: Przegląd Sportowy / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online