Sikorski: Czekałem na taki mecz

- Czekałem na taki mecz, w którym zagramy ofensywnie i ładnie dla oka. Po podaniu Bonina, kiedy tylko dołożyłem nogę, Isailovic był bez szans - mówi Daniel Sikorski, napastnik Górnika Zabrze. 

Piękna bramka, kilka niezłych akcji, kogut w klatce (nagroda od kibica - przyp. red.), a to znaczy, że wykorzystał pan szansę, którą dziś dał panu trener?

Daniel Sikorski: - Czekałem na taki mecz, w którym zagramy ofensywnie i ładnie dla oka. Po podaniu Bonina, kiedy tylko dołożyłem nogę, Isailovic był bez szans. Już wcześniej mogłem zdobyć gola, ale bramkarz Zagłębia odbił piłkę nogami. W sumie fajnie nam się to spotkanie ułożyło. Na początku były kłopoty, ale potem wszystko wpadało. Koguta dostałem w Zabrzu po raz drugi. Jeszcze nie wiem, co z nim zrobię. Może oddam dziadkowi.

Kiedy przychodził pan do polskiej ligi, to mówiło się, że marzeniem Sikorskiego jest gra na EURO 2012. Stara się pan o polski paszport.

- Nie, bo najpierw muszę się pokazać. Jak strzelę kilka goli w sezonie i dobrze się wypromuję, to wszystko się ułoży. Dziś o reprezentacji Polski jeszcze nie ma mowy. Jestem natomiast w gronie graczy, którzy są w kręgu zainteresowań reprezentacji Austrii. Występowałem w młodzieżówce, więc chyba mnie nie skreślili.

Ciągle bierze pan udział w dodatkowych zajęciach?

- Tak, bo piłkarz nigdy nie jest doskonały. Ciągle jest coś, co można robić lepiej. Jeśli chodzi o mnie, to pracuję nad poprawą techniki strzału i nad grą jeden na jednego. Poza tym na treningach walczę, jak w normalnym meczu. Niemcy też tak robią. Chodzi o wypracowanie dobrych nawyków.

Miejsce w tabeli wygląda dla was bardzo optymistycznie.

- Cały czas najważniejsze jest zapewnienie sobie utrzymania, ale jeżeli takie mecze będą normą, to możemy pomyśleć o czymś więcej. Mądrzejsi będziemy już po meczu z Arką.

źródło: Przegląd Sportowy / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]