Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Trener Zagłębia Marek Bajor: - Pozostaje mi pogratulować Górnikowi okazałego zwycięstwa. Dla nas jest to wstrząs, bo nie tak to miało wyglądać. Początkowo graliśmy zgodnie z założeniami. Wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale podłamała nas pierwsza stracona bramka, a dobiła druga tuż przed przerwą. Wtedy było już po zawodach. Kiedy straciliśmy gola na 3:0, moi zawodnicy nie wierzyli już w wywalczenie dobrego wyniku. A Górnik był skuteczny i strzelał dziś piękne bramki, które będą pokazywane w telewizjach.

Trener Górnika Adam Nawałka: - Na początku meczu inicjatywę miało Zagłębia, mimo że to my mieliśmy zepchnąć gości do defensywy. Po raz kolejny okazało się jednak, że założenia przedmeczowe to jedno, a rzeczywistość co innego. Na pewno bardzo ważny był piękny gol zdobyty przez Aleksandra Kwieka, a potem przypieczętowanie prowadzenia przed przerwą. W drugiej połowie mogliśmy już kontrolować przebieg gry. Wynik może sugerować, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo, ale to mylący wniosek, bo Zagłębie to bardzo dobrze poukładany zespół, mający dużo indywidualności. Ale dzisiaj to my byliśmy lepsi w decydujących momentach i z taką determinacją chcemy podejść do kolejnych spotkań.