Czekają dziewięć lat

› Bogdan Zając, drugi trener Górnika, to dziś jedyna postać w Górniku, która ma za sobą występy w Lubienie. Było to w sezonie 2002/03. - Sezon zakończył się źle, bo po barażach spadliśmy z ekstraklasy - mówi Zając. 

› Nowością w klubie jest specjalny kącik dla dzieci. Rodzicie, którzy wybierają się na mecz mogą na ten czas zostawić w nim swoje pociechy. Czy zwiększy to frekwencje na Roosevelta? Wiosną na stadion Górnika może chodzić 10000 kibiców, ale tylko gospodarzy. Górnik ma zgodę na niewpuszczanie fanów gości.

› W składzie zabrzan szykowane są zmiany. Miejsce na prawej obronie ma zająć Michał Pazdan. Z kolei Mariusz Przybylski prawdopodobnie ustąpi miejsca bardziej ofensywnemu pomocnikowi. Jeżowi lub Sikorskiemu. W każdym razem Górnik zapowiada bardziej ofensywną grę niż w Warszawie.

› Zagłębie pewnie lubi grać w Zabrzu, skoro przegrało na Roosevelta ostatni raz dziewięć lat temu. Inna rzecz, że w tym sezonie zabrzanie kilka złych dla siebie serii już przerwali. Choćby w meczach z Wisłą i Lechem. - W kadrze meczowej znalazł się Mohamadou Traore. Zastąpił Arkadiusza Woźniaka.

› Mecz Górnika w Zabrzu będzie siódmym spotkaniem Zagłębia o ligowe punkty jakie poprowadzi Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka jak dotąd przynosi szczęście lubinianom, bowiem ani razu nie przegrali gdy prowadził ich mecz. Wygrali raz 14 marca 2010 roku w Gdyni z Arką i pięciokrotnie remisowali. Co prawda drugoligowy mecz z Górnikiem w Łęcznej został potem uznany jako walkower dla gospodarzy, ale ba boisku padł remis 1:1.

› Podczas przerwy zimowej lubinianie mieli ochotę zatrudnić u siebie Tomasza Zahorskiego. Cena napastnika Górnika była jednak zbyt wygórowana i z transferu zrezygnowano.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]