W Zabrzu nie chcą gadać, tylko pracować

Piłkarze zabrzańskiego Górnika niemal trzy tygodnie przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy spędzili ćwicząc w Turcji. Nie było w klubie transferowej ofensywy, ale za to zgodnie z obietnicami trenera Adama Nawałki zawodników czekały "krew, pot i łzy".
Górnik jest co prawda beniaminkiem, po rocznym pobycie w pierwszej lidze, ale w klubie nikt nie zapomina, że zespół jest 14–krotnym mistrzem kraju. 
- Siódme miejsce wywalczone w rundzie jesiennej na pewno nas nie uspokaja. Wiosną czeka zespół ciężka walka. Do pierwszego meczu z Polonią Warszawa na pewno będziemy odpowiednio przygotowani i zdeterminowani. Zgrupowanie w Turcji przebiegało bez zakłóceń, zaś nakreślony przez nas plan pracy został wykonany w stu procentach. Było trochę kontuzji i drobnych urazów, ale na takie sytuacje musimy być przygotowani. Działaliśmy według zasady: mniej słów - więcej pracy – podsumował trener Adam Nawałka.
Klub pozyskał zimą pomocników Słowaka Michala Gasparika (DAC Dunajska Streda) i Gabriela Nowaka (GKS Katowice), napastnika Mateusza Zacharę (Raków Częstochowa) i bramkarza Mateusza Sławika (Górnik Wesoła). Hitem było podpisanie umowy ze słowackim pomocnikiem MSK Żylina Robertem Jeżem, tyle, że piłkarz, który ma za sobą występy w Lidze Mistrzów, zacznie grać w Zabrzu od lipca.
Przed wylotem do Turcji zabrzanie trenowali na obozie w Dzierżoniowie. W sumie drużyna trenera Nawałki rozegrała 14 sparingów.
Elementem polityki marketingowej klubu było promowanie Górnika podczas lutowego Forum Gospodarczego w Toruniu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]