Problemy trenera Nawałki

Sparingowi rywale nie oszczędzają przebywającej na zimowym zgrupowaniu w Turcji drużyny Górnika. Na liście kontuzjowanych są kluczowi gracze zabrzańskiego klubu: Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Michał Pazdan i Maciej Bębenek.
Trener Adam Nawałka snuł przed wylotem ambitne plany. Mówił, że chce z zawodnikami wypracować taki system, który pozwoli drużynie zwiększyć procent posiadania piłki w trakcie ligowych spotkań. Teraz ta koncepcja Górnika dominującego nad przeciwnikiem może lec w gruzach. A już na pewno nie uda się jej perfekcyjnie doszlifować na pierwsze spotkanie rundy wiosennej z Polonią Warszawa. - Wiadomo, że jak ktoś wypada w trakcie pracy nad taktyką to trudniej pewne zamierzenia zrealizować - mówi legendarny obrońca Górnika Stanisław Oślizło. - Co gorsze, w przypadku Górnika poważnie został naruszony szkielet ekipy. Nie zazdroszczę, a nawet współczuję Adasiowi Nawałce - stwierdza Oślizło.
Zdaniem ludzi ze sztabu szkoleniowego Górnika, Pazdan to idealne rozwiązanie na prawą obronę, bo grając tam może asekurować Adama Banasia (jesienią popełniał on błędy w grze defensywnej). Jeśli chodzi o Przybylskiego to charakteryzuje się on dużą liczbą przechywtów, potrafi też zainicjować atak. Ktoś taki idealnie nadaje się do podnoszenia procentów. Wreszcie Bębenek miał być batem na odchodzącego w czerwcu Grzegorza Bonina. - Pazdan może grać ze złamaną ręką. Poza wszystkim trzeba wierzyć, że Banaś zapomni o kontuzji sprzed dwóch lat i znowu będzie wchodził twardo i zdecydowanie. Najważniejsze, że do Turcji poleciał lekarz. Na miejscu jest cała ekipa rehabilitantów. Ufam, że oni rozwiążą część problemów - kończy Oślizło.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]