Przegląd Sportowy: Górnik nie zapłaci za Roberta Jeża milion złotych

Milion złotych zażądali działacze MSK Żilina od Górnika Zabrze za transfer pomocnika Roberta Jeża. Negocjacje zostały definitywnie zerwane.
Na Roosevelta o Jeżu mówią wyłącznie w samych superlatywach. - Takiego rozgrywającego jeszcze w polskiej ekstraklasie nie było - cmoka z zachwytu prezes Łukasz Mazur. 
Kiedy tydzień temu Słowak podpisał 3-letni kontrakt obowiązujący od 1 lipca, w polskim klubie liczono na to, że Żilina odda zawodnika za 200, góra 400 tysięcy złotych. Tak się jednak nie stało. Kwotę odstępnego ustalono na poziomie miliona złotych i żadne zabiegi zabrzańskich działaczy nie zdołały tego zmienić. - W Zilinie tłumaczyli nam, że nie mogą oddać Jeża za drobne, bo jest potrzebny w walce o mistrzowski tytuł. Nie mogliśmy jednak dać takiej kasy, jakiej żądała druga strona. Przecież chodzi raptem o trzy miesiące grania, a suma jest niebotyczna - wyrokuje Mazur.
Gdyby Górnik Zabrze był w lepszej sytuacji finansowej, to kierownictwo klubu pewnie zdecydowałoby się na przyspieszony transfer. Kiedy jednak ma się prawie 15 milionów złotych długu to trzeba uważać. Dla prezesa Mazura teraz ważniejsze jest zapłacenie grudniowej pensji i wypłacenie choć części zaległych premii (łączny dług z tego tytułu wynosi 2,8 mln zł). Jeż, choć jesienią wystąpił w 6 meczach Ligi Mistrzów, może poczekać. Jesienią Ślązacy nieźle radzili sobie bez rozgrywającego, więc jest nadzieja, że wiosną będzie podobnie. Zresztą obecnie trener Adam Nawałka szlifuje system gry ofensywnej, której siła tkwić będzie na skrzydłach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]