Sport: Z przyczyn osobistych...

Maciej Sowicki nie jest już wiceprezesem Górnika Zabrze. W zarządzie klubu jego miejsce zajmie Tomasz Młynarczyk, kilka lat temu przewodniczący rady nadzorczej Górnika.
W Górniku doszło do kolejnej roszady "na górze". Kilka tygodni temu z przyczyn osobistych rozstał się z klubem Tomasz Wałdoch, pełniący funkcję dyrektora sportowego klubu. Wczoraj na posiedzeniu rady nadzorczej spółki rezygnację ze stanowiska złożył Maciej Sowicki, wiceprezes zarządu. 

Wraca po kilku latach

Zastąpił go Tomasz Młynarczyk, postać na Roosevelta na pewno nie anonimowa. W trudnym okresie 2006 roku, kiedy Górnik był w bardzo trudnej sytuacji finansowej i szukał nowego właściciela, Młynarczyk był przewodniczącym rady nadzorczej. To za jego kadencji kapitał spółki zasiliły pieniądze z kasy miejskiej, a gmina tak naprawdę stała się właścicielem Górnika.
- Z tego co słyszałem, pan Młynarczyk to wielki sympatyk Górnika. Cieszę się, że ktoś taki będzie w zarządzie. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała bardzo dobrze - mówi prezes Łukasz Mazur. Kandydaturę Tomasza Młynarczyka wysunęła gmina Zabrze.
Sowicki i Mazur w Górniku pojawili się tego samego dnia. Przedstawiał ich Michael Mueller, prezes rady nadzorczej i jedna z najważniejszych osób w Allianz Polska. Obaj panowie mieli razem poprawić kondycję finansową klubu.

Podwójny prezes

Kiedy kilka tygodni temu pojawiły się sygnały, że ktoś z tej dwójki może pożegnać się ze stanowiskiem, częściej padało nazwisko Mazura, w wielu sprawach mającego diametralnie inne zdanie niż właściciel, czyli Allianz. Odszedł jednak Sowicki, który na pożegnanie stwierdził: - Dziękuję wszystkim za roczną współpracę i życzę Górnikowi powodzenia zarówno na polu sportowym jak i organizacyjnym. W ciągu roku pracy w Górniku bardzo wiele się nauczyłem, poznałem wielu wspaniałych ludzi i zawsze będę trzymał kciuki za sukcesy 14-krotnego mistrza Polski - Sowicki, który odpowiadał za sprzedaż produktów, a pierwotnie miał też szukać źródeł finansowania Górnika, wraca do rodzinnego Wrocławia. Zrezygnował sam, z powodów rodzinnych. Taka forma rozstania w Zabrzu to norma. Sami rezygnowali też Ryszard Szuster, Henryk Kasperczak czy Jędrzej Jędrych.
Wczorajsze obrady nie zostały dokończone. Ze względów czasowych nie udało się omówić wszystkich planów finansowych. Wiadomo jednak, że Łukasz Mazur jest od wczoraj... „podwójnym" prezesem. Został bowiem mianowany prezesem spółki marketingowej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]