Rozmawiają o Gaspariku

Gorąca linia pomiędzy czeskim klubem FC Teplice a Górnikiem Zabrze. Nadal nie wiadomo czy Michal Gasparik już wiosną będzie grał w Górniku, a za kilka dni poleci z zespołem na zgrupowanie do Turcji. Słowacki pomocnik jesienią występował w FC DAC 1904 Dunajska Streda, gdzie należał do wyróżniających się zawodników. Gasparik był tam wypożyczony z czeskiego FK Teplice. Nie szło mu tam najlepiej. To właśnie z tym klubem rozmawiają działacze Górnika. Gasparik podpisał już wprawdzie z zabrzańskim klubem kontrakt, ale obowiązuje on dopiero od lipca. Na dziś piłkarz dalej jest zawodnikiem klubu z Teplic, czego nie zmieniła wizyta w Czechach Andrzeja Orzeszka, dyrektora sportowego Górnika. - Jest szansa, że Gasparik trafi do Górnika wcześniej. Rozmowy trwają, a wszystko zależy od sumy odstępnego. Na razie ma zgodnę na treningi w polskim klubie. Czy ma ją również na wylot na obóz do Turcji? To też jest tematem rozmów z Górnikiem - informuje Jan Skypala, działacz FK Teplice.

Górnik nie bardzo chce zdradzać szczegóły rozmów, ale życie podpowiada, że chodzi o pieniądze. Z informacji "Sportu" wynika, ze Teplice chciały za "puszczenie" Gasparika już teraz 50 tysięcy euro. Ostatecznie suma spadła o połowę i taką kwotę zabrzanie byli skłonni wyłożyć na stół. Czesi wrócili jednak do pierwotnej kwoty i jeżeli nie zmienią zdania to Górnik najprawdopodobniej poczeka na piłkarza do czerwca. W każdym razie zabrzanie nie chcą obecnie płacić około 200 tysięcy złotych za zawodnika, którego za kilka miesięcy będą mieli w kadrze bez konieczności płacenia odstępnego.

W każdym razie ostateczne decyzje musza zapaść w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, bo Gasparik zgodnie z umową do Turcji lecieć już nie może. Górnik zgrupowanie zaczyna w poniedziałek. Górnik poznał kolejnych sparingpartnerów tureckiej eskapady. Będą to drużyny Interu Baku z Azerbejdżanu, Nasaf Karshi z Uzbekistanu i rumuński FC Snagov. W sumie podopieczni Adama Nawałki mają zagrać osiem meczów. Dwaj rywale są jeszcze nieznani. Inter to klub, który po serii rzutów karnych w eliminacjach Ligi Mistrzów o mało nie wyeliminował latem ubiegłego roku Lecha Poznań.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]