Sport:Zagrają w ręczną

Jacek Wiśniewski wraca na stare śmieci, choć... tylko na jeden dzień. Tymczasem zabrzanie w marcu zmierzą się w towarzyskiej potyczce z Ujpestem Budapeszt.
Taka impreza już raz się w Zabrzu odbyła. Blisko dekadę temu na parkiet hali Pogoni Zabrze wyszli piłkarze ręczni tego klubu oraz zawodnicy Górnika. Najpierw grano w jedną, a potem w drugą dyscyplinę. Generalnie lepsi w tej zabawie okazali się wtedy handbaliści. Teraz oba kluby wracają do tego pomysłu. Impreza odbędzie się w niedzielę w hali przy ul. Wolności w ramach akcji „Sportowe ferie". Dochód z niej - będzie można kupić przygotowane na tę okazję cegiełki - zostanie przekazany fundacji „Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dziecki Specjalnej Troski".

Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00, a wstęp na nią jest bezpłatny. - Wielu z nas pamięta spotkanie sprzed lat. Było sporo ludzi i kapitalna zabawa. Dlaczego nie zrobić z tego tradycji? - mówi dyrektor wykonawczy Górnika, Krzysztof Maj. Dodajmy, że składy wzmocnią piłkarki nożne KKS-u Zabrze i piłkarki ręczne Sośnicy Gliwice oraz... Jacek Wiśniewski. - Grałem w tamtym meczu i mam bardzo dobre wspomnienia. Fajnie, że znów będę mógł się przypomnieć kibicom zabrzańskim - mówi „Wiśnia", który na ten jeden dzień, być może po raz ostatni, założy koszulkę z logo Górnika. - Myślę, że na tym jeszcze nie koniec. Osiągnąłem już wiek oldboja, choć pewnie na takiego jeszcze nie wyglądam. Kiedy tylko skończę grać, zgłaszam się do drużyny „starszych panów". Mogę nawet nosić sprzęt... - dodaje Wiśniewski.

Gospodarzem imprezy będzie NMC Powen Zabrze. - Jestem z Zabrza i jak najbardziej zależy mi na dobrych relacjach z Górnikiem. Myślę, że są one obecnie najlepsze od lat - uważa Bogdan Kmiecik, prezes piłkarzy ręcznych. - W ostatnich dwóch latach „mijaliśmy" się w ekstraklasie, ale od jesieni oba kluby powinny grać już z najlepszymi. A nam zależy, by kibice Górnika często odwiedzali naszą halę - dodaje.

Zauważmy jeszcze, że oprócz piłkarzy kibice będą mogli zobaczyć w akcji zawodników futbolu amerykańskiego Wariorrs Ruda Śląska oraz obejrzeć pokaz boksu i wschodnich sztuk walki. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, na których udział w imprezie bardzo liczą organizatorzy.

Górnik zapowiada udział w turnieju piłkarzy z pierwszej jedenastki. Na parkiet powinni wyjść m.in. Aleksander Kwiek i Sebastian Nowak, którzy wczoraj obchodzili urodziny. Nowak skończył 29 lat, Kwiet jest od niego rok młodszy. Jakby tego było mało, 13 stycznia, tylko kilka lat później, przyszedł na świat Paweł Krzysztoporski, który jest w szerokiej kadrze Górnika.

Tymczasem do klubu wpłynęło zaproszenie z Budapesztu. Górnik pojedzie na Węgry w marcu, kiedy Ujpest zorganizuje turniej dobroczynny. 20-kroty mistrz Węgier zaprosił na imprezę kilka zagranicznych klubów, w tym drużynę z Zabrza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]