Górnik zagra dobroczynny mecz z Újpest FC

W trakcie ligowej przerwy w marcu piłkarze Górnika Zabrze wybiorą się do Budapesztu, gdzie rozegrają dobroczynny mecz z Újpest FC.
Rywal w swej historii zdobył 20 razy mistrzostwo kraju, 8 razy Puchar Węgier i dwukrotnie sięgał po Superpuchar. Ponadto z powodzeniem występował w pucharach europejskich. Stosowne zaproszenie wpłynęło właśnie na Roosevelta. 

W tym wypadku nie chodzi o zwykłe spotkanie towarzyskie, ale uczczenie pamięci legendy Újpestu Ferenca Szuszy, który z sukcesami prowadził węgierski klub. Szusza w czerwcu 1970 roku został zatrudniony w Zabrzu i zdobył z zespołem dwa Puchary Polski oraz mistrzostwo kraju. Ponadto był szkoleniowcem klubów hiszpańskich - Realu Betis Balompié i Club Atlético de Madrid. To jego imieniem nazwano stadion Újpestu, na którym zagrają 14-krotni mistrzowie Polski.

- Bardzo się cieszymy z zaproszenia Újpestu, który jest dla nas bardzo ciekawym rywalem, ponadto będziemy mieć możliwość zacieśnienia współpracy między klubami - przyznaje prezes Górnika Łukasz Mazur. - Ferenc Szusza był znakomitym trenerem, któremu oba kluby wiele zawdzięczają. To dzięki geniuszowi trenerskiemu Szuszy Górnik wygrał z Legią 2-0 i zdobył mistrzostwo Polski. Warto podkreślić, że w tamtym meczu nie grał z powodu kontuzji Włodzimierz Lubański. Okazji do wspomnień przy okazji naszej wizyty na Węgrzech będzie znacznie więcej - dodaje prezes Mazur.

Spotkanie Górnika z Újpestem odbędzie się w sobotę 26 marca, a na trybunach Stadionu Ferenca Szuszy, który zmarł w 2006 roku zasiądą jego byli podopieczni. Do Budapesztu pojadą m.in. Stanisław Oślizło i Jan Banaś, którzy grali w drużynie prowadzonej przez Węgra. - Szusza był wielkim trenerem, ale również wspaniałym człowiekiem. Niewielu szkoleniowców jak on potrafiło z własnej kieszeni pomagać finansowo zawodnikom - wspomina Banaś.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]