Wypowiedzi po meczu dla WOŚP

Wspaniała sprawa, wielka idea, godni siebie przeciwnicy - Górnik Zabrze wespół z Ruchem Chorzów i reprezentacją Śląska Oldbojów wsparli w niedzielę Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Punktualnie o godzinie 11:00 ekstraklasowy arbiter Sebastian Jarzębak dał sygnał do rozegrania historycznego meczu, w którym z jednej strony spotkali się piłkarze reprezentacji Śląska, a z drugiej zespół złożony z byłych piłkarzy Ruchu i Górnika Zabrze. 
- Wspaniała sprawa, godni siebie przeciwnicy, wreszcie wspaniałe przeżycie dla mnie - nie ukrywał radości trener Jerzy Wyrobek, który z Ruchem zdobywał najważniejsze trofea w kraju, pracował w wielu polskich klubach, ale nigdy nie było mu dane poprowadzić jedenastki z Roosevelta. - W szatni ustaliliśmy, że będziemy grać ofensywnie, do przodu, tak jak kiedyś Górnik i Ruch grały w ekstraklasie. Niestety nie do końca nasze założenia taktyczne zostały zrealizowane na boisku, ponieważ przeciwnicy byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie.
- Poziom meczu był bardzo wysoki - twierdził prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł. - Kibice (w gronie których byli prezydenci Chorzowa, Andrzej Kotala i Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik - przyp. red.) mieli okazję w przyjemnej atmosferze spędzić niedzielne przedpołudnie. Bardzo się cieszę, że to wydanie Wielkiej Orkiestry, które toczyło się w naszym regionie, miało taką sportową atrakcję. Wszak był to bodaj pierwszy w historii występ w jednej drużynie piłkarzy Ruchu i Górnika - to wszyscy harmonijnie popierali Edwarda Lorensa. - Super pomysł, musimy częściej się spotykać.
- Chorzów słynący z gościnności jest otwarty na takie inicjatywy, tym bardziej, że wspierają one tak szczytny cel. To historyczny moment dla Ruchu i Górnika, obu śląskich zespołów, które po raz pierwszy tworzyły jeden organizm. Mam nadzieję, że nie po raz ostatni - dziękował wszystkim szef Wydziału Kultury i Sportu w Chorzowie Rafał Zaremba.
- Wierzymy, że to dopiero początek współpracy Ruchu i Górnika, zarówno na niwie sportowej, jak i organizacyjnej i marketingowej. Wspólnie możemy wiele zdziałać na wielu płaszczyznach - przekonywał Krzysztof Maj, szef marketingu Górnika Zabrze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]