Chałas i Świątek trafią do Radzionkowa?

Bramkarza oraz napastników poszukuje w pierwszej kolejności beniaminek I ligi - Ruch Radzionków. Być może znajdzie ich u "sąsiada zza miedzy", czyli w Górniku. Coraz bliższe jest też podpisanie umowy o współpracy obu klubów.
Sternik "Cidrów", Tomasz Baran wstępnie rozmawiał na ten temat ze swym odpowiednikiem z Roosevelta, Łukaszem Mazurem. Zresztą nieformalne kontakty - z korzyścią dla obu stron - rozwijają się już od kilku(nastu) miesięcy, nawiązując w ten sposób do sytuacji sprzed półtorej dekady. To wtedy właśnie na bazie młodych zawodników grających co najwyżej w rezerwach Górnika, w Radzionkowie udało się zbudować drużynę, która z powodzeniem szturmowała bramy ekstraklasy. Teraz być może tak wielkich ambicji (i możliwości) w Ruchu nie ma, ale jest częściowa "powtórka z rozrywki". Właśnie w I lidze z powodzeniem przecież doświadczenie łapią m.in. Kamil Szymura i Dawid Gajewski - obaj grający przy Narutowicza na zasadzie wypożyczenia z Górnika. Jeżeli teraz kluby osiągną porozumienie finansowe, do Radzionkowa trafić mogą kolejni młodzi zabrzanie. Mógłby być w tym gronie na przykład obiecujący bramkarz, niepełna 20-letni Łukasz Skorupski. Do tej pory grywał co prawda jedynie w Młodej Ekstraklasie, ale Seweryn Kiełpin - nim w Ruchu wywalczył sobie miano "niezastąpionego" - też miał ligowe doświadczenie niewiele większe. - A z całą pewnością potrzeba nam zwiększenia konkurencji wśród golkiperów - mówił jeszcze przed rozpoczęciem zimowych przygotowań opiekun radzionkowskich bramkarzy, Grzegorz Żmija.

Duet do przebudzenia

"Górnicy" mają też atrakcyjną z punktu widzenia pierwszoligowca ofertę dotyczącą napastników. Mimo niezłego dorobku z poprzednich sezonów w barwach Znicza Pruszków, w ekstraklasie nie przebił się na razie 22-letni Tomasz Chałas. Zaliczył w ekipie z Rooesevelta ledwie cztery "ogony" podczas minionej jesieni ligowej. Siłą rzeczy więc w Zabrzu poważnie rozważają wypożyczenie tego gracza do klubu, w którym miałby szansę częstszych i bardziej regularnych występów w niezłym towarzystwie. Radzionków nie jest więc bez szans na skorzystanie na takim rozwiązaniu.
Prawdziwym hitem mogłoby się jednak okazać wypożyczenie innego napastnika Górnika. 24-letni Tomasz Świątek, wychowanek Warty Poznań, zaliczył fascynujący sezon 2009/10 w I lidze. Jesienią strzelił 8 bramek dla ŁKS-u, wiosną - tyle samo dla zabrzan. Wydawało się, że w minionych miesiącach będzie mocnym punktem "górników" już w ekstraklasie. Nic z tego jednak nie wyszło: 9 gier i ledwie 1 bramka nie usatysfakcjonowała ani zawodnika, ani jego pracodawców. - Myślę, że u nas miałby szansę na odzyskanie niedawnej formy - ocenia Tomasz Baran.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]