Byłe gwiazdy Ruchu i Górnika zagrały dla WOŚP

Wspólna drużyna byłych gwiazd piłkarskich Górnika i Ruchu, grająca pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zremisowała 1:1 z reprezentacją Śląska oldbojów. Mecz wspierający ideę WOŚP rozegrano na sztucznej murawie Stadionu Śląskiego. 

- Organizacją takiego meczu to świetna sprawa. Górnik i Ruch to dwie wielkie firmy, które powinny się wspierać i szanować - skomentował obserwujący mecz wiceprezes PZPN Rudolf Bugdoł.

"To, że zagraliśmy w jednej drużynie i zbieraliśmy pieniążki na Wielką Orkiestrę, to znakomita rzecz. Naprawdę przyjemnie było wystąpić w tej drużynie i zrobić coś pożytecznego dla potrzebujących. Zwłaszcza wspomóc dzieciaki" - dodał Piotr Lech, w przeszłości bramkarz Ruchu i Górnika.

Mecz zakończył się remisem i na życzenie publiczności rozegrano ponadprogramowo konkurs rzutów karnych, też bez rozstrzygnięcia.

Reprezentację Orkiestry poprowadzili w roli trenerów Stanisław Oślizło i Jerzy Wyrobek a rywali - Jan Furtok i Dariusz Fornalak.

W czasie meczu trwającego 2 x 35 minut trwała zbiórka pieniędzy na WOŚP, licytacje koszulek piłkarskich, a kibice mogli zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi piłkarzami.

WOŚP (Górnik Zabrze/Ruch Chorzów) - Reprezentacja Śląska Oldbojów 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Radosław Gilewicz (26 z rzutu karnego), 1:1 Mieczysław Agafon (30).

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]