Komornicki trenerem El Gouna FC

Były trener Górnika Zabrze Ryszard Komornicki będzie trenował egipski klub El Gouna FC. Komornicki będzie pierwszym Polakiem, który podjął się pracy w kraju Faraonów jako piłkarski trener.
W ostatnim czasie Komornicki pracował w szwajcarskim klubie FC Wil. Jednak klub zalegał polskiemu trenerowi z wypłatami i ten zdecydował się na rozwiązanie kontraktu. 
- Tam było jak w Zabrzu. Przez miesiące człowiek był bez pieniędzy - tłumaczył "Faktowi" Ryszard Komornicki.
Natomiast w Egipcie jest całkiem inaczej. Komornicki jest bardzo zadowolony z wyjazdu. - Prezesem jest bardzo bogaty przedsiębiorca Samih Sawiris, a ja podpisałem atrakcyjny kontrakt. Na początku była mowa o tym, żebym szkolił pierwszy zespół, ale na razie będę pracował z zespołem młodzieżowym, a także odpowiadał za skauting - powiedział Komornicki.
Ryszard Komornicki swoją karierę piłkarską rozwinął grając w Górniku Zabrze w latach 1983-1989. Później przeniósł się do FC Aarau (1989-1994), następnie grał w FC Wohlen (1988-1999) i na koniec kariery w FC Kickers Luzern (2000-2001).
Komornicki ma również doświadczenie jako trener: asystent w FC Aarau, FC Luzern, FC Solothurn, rezerwy FC Zurych. Dwukrotnie pracował w Górniku Zabrze, w 2006 i 2009 roku przez cztery miesiące.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]