Przegląd Sportowy: Bonin chce zostać w Górniku

Pomocnik zabrzan Grzegorz Bonin poinformował trenera Adama Nawałkę, że zamierza zostać w klubie. Bonin chce rozmawiać z kierownictwem klubu o przedłużeniu wygasającego w czerwcu przyszłego roku kontraktu.
Prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur zgadza się na wznowienie zerwanych w połowie grudnia negocjacji. Obaj usiądą do stołu na początku stycznia i wiele wskazuje na to, że mogą osiągnąć porozumienie. 
- Ja już nawet zadzwoniłem do trenera Adama Nawałki i powiedziałem mu, że bardzo chciałbym zostać w Gorniku - powiedział Bonin, który nie ma żadnych zastrzeżeń do warunków oferowanych mu przez klub.
Przypomnijmy, że chodzi o 5-letnią umowę opiewającą na 800 tys. zł rocznie brutto. Piłkarz miałby też dostać blisko milion złotych za złożenie podpisu pod umową. Z informacji "PS" wynika, że chciałby jeszcze wpisać do kontraktu nie przekraczającą 500 tys. zł kwotę odstępnego. To pozwoliłoby mu odejść, gdyby otrzymał ofertę z czołowego polskiego klubu.
Obecnie Bonin ma w kontrakcie wpisane 1,5 mln zł odstępnego. Z tego powodu nie udało mu się opuścić półtora roku temu spadającego z ekstraklasy Górnika. Śląsk Wrocław, który poważnie interesował się wówczas pomocnikiem, uznał, że to cena zaporowa i zrezygnował z jego pozyskania.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]