Górnik sądzi się z Hajtą

Górnik Zabrze w pozwie złożonym w Piłkarskim Sądzie Polubownym przy PZPN domaga się 100 tys. złotych od swojego byłego piłkarza Tomasza Hajto. Zdaniem klubu zawodnik złamał umowę grając w barwach ŁKS Łódź przeciwko Górnikowi.
Jak wynika z środowego komunikatu Górnika, Hajto rozstając się dwa lata temu z Górnikiem otrzymał należne mu z tytułu kontraktu pieniądze i zobowiązał, że w rundzie wiosennej sezonu 2008/09 nie zagra przeciw zabrzańskiej drużynie. 
Piłkarz przeszedł do ŁKS i przeciwko Górnikowi wystąpił. Śląski klub najpierw pozwał Hajtę do sądu powszechnego, ostatecznie jednak sprawa trafiła do Piłkarskiego Sądu Polubownego przy PZPN. Statut PZPN przewiduje bowiem, że wszelkie spory majątkowe wynikające z kontraktów piłkarskich mają być rozstrzygane przez PSP.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]