Andrzej Orzeszek nowym dyrektorem sportowym Górnika

Andrzej OrzeszekAndrzej Orzeszek został we wtorek nowym dyrektorem sportowym grającego w ekstraklasie piłkarskiej Górnika Zabrze. Zastąpił Tomasza Wałdocha, który tydzień wcześniej zrezygnował z powodów rodzinnych.
43-letni Orzeszek to były piłkarz zabrzańskiego klubu. Ostatnio pracował jako trener drużyny Młodej Ekstraklasy w Górniku. 

- Kandydaturę zaproponował Tomasz Wałdoch, a mnie nie trzeba było do niej przekonywać. Andrzej stworzył od podstaw zespół Młodej Ekstraklasy i go udanie prowadził. Czyli był takim dyrektorem sportowym w drużynie młodzieżowej. Teraz podwyższyliśmy mu wiek podopiecznych - powiedział prezes klubu Łukasz Mazur.

- Zależało nam na zatrudnieniu osoby znającej klub, zaufanej, która zapewni kontynuację pracy. Stąd ten wybór - wyjaśnił prezes.

- Górnik jest na etapie budowy. Sporo zostało zrobione ale wiele jeszcze pracy nas czeka. Przegadałem z Tomkiem mnóstwo czasu i dalej do siebie dzwonimy (Wałdoch spędza urlop na Seszelach). Wyzwanie jest duże, a decyzja nie była łatwa - stwierdził Andrzej Orzeszek.

- Jestem z Zabrza i ja stąd nie wyjadę. Będę spotykał się z ludźmi po wygranych i porażkach. Dlatego wiem, jaka ciąży na mnie odpowiedzialność - dodał.

Orzeszek musi szybko znaleźć swojego następcę w zespole młodzieżowym i poprowadzić negocjacje z zawodnikami, którym kończą się latem umowy (m.in. Grzegorz Bonin). "Moim głównym celem jest stworzenie dobrego systemu szkolenia młodzieży. Aby jak dawniej w pierwszej drużynie można było oglądać wychowanków - dodał nowy dyrektor.

- Wiem, że po odejściu Tomka niektórzy oczekiwali, że jego następcą zostanie ktoś z "głośnym nazwiskiem", medialny. Pewnie byli tacy, którzy widzieliby na tym stanowisku Dodę. Ale samo nazwisko nie jest gwarancją dobrze wykonanej pracy - zakończył prezes Łukasz Mazur.

źródło: PAP / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]