Dzień nominacji

Andrzej Orzeszek dostanie dziś nominację na dyrektora sportowego Górnika Zabrze. Zmieni na tym stanowisku Tomasza Wałdocha, który zrezygnował z posady dokładnie przed tygodniem.
Orzeszek, który w klubie pełnił funkcję koordynatora ds. młodzieży i trenera Młodej Ekstraklasy, od początku był faworytem do przejęcia schedy po Wałdochu. Zresztą to właśnie Wałdoch, który latem ściągnął Orzeszka do pracy na Roosvelta, polecił prezesowi Łukaszowi Mazurowi swego następcę. 

Orzeszek wczoraj był na spotkaniu trenerów ekstraklasy i pierwszej ligi, które odbyło się w Warszawie. Zaraz po nim miał odwiedzić władze Allianz Polska, by spotkać się z Michaelem Muellerem, przewodniczącym rady nadzorczej Górnik Zabrze SA. Dyrektora wybiera prezes zarządu, czyli Mazur, ale przedstawiciel właściciela klubu chciał poznać jego pomysł na kontynuowanie pracy poprzednika

Dziś okaże się jakie kompetencje będzie miał Orzeszek, ale można przypuszczać, że nie będą się wielce różniły od tego, co miał robić w klubie Wałdoch. Jedno jest pewne - Orzeszek nie będzie miał wielkich pieniędzy do wydania. Tych w Górniku dziś nie ma.

Czym odśnieżać?

Piłkarze tymczasem jutro spotkają się po raz ostatni na treningu. Prawdopodobnie w Sosnowcu, gdzie zabrzanie jeżdżą na zajęcia od czasu, kiedy zaczęła się zima. Co ciekawe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią jest od pewnego czasu w Zabrzu, na terenie Walki Makoszowy. Ze stadionu Górnika jedzie się na nie mniej więcej pięć minut. Problem w tym, że kiedy murawę oddawano do użytku, nie pomyślano o tym, że może spaść śnieg i trzeba będzie je odśnieżyć. Nie ma więc sprzętu, przy pomocy którego można dziś przygotować boisko do użytku. Być może śnieg zostanie usunięty w środę.

Czas sprawdzianów

We wspomnianym Sosnowcu na treningach przebywa grupa piłkarzy z niższych lig i dwóch Ukraińców. Ci ostatni to Andrij Małyk i Andrij Muzyczuk z JKS Jarosław. Trenerzy przyglądają się też między innymi Krzysztofowi Zarembie, najlepszemu strzelcowi GKS Tychy w rundzie jesiennej, oraz Rafałowi Wodniokowi z Kluczborka. Na razie są to tylko wstępne obserwacje, ale można przypuszczać, że właśnie piłkarzy z niższych lig będzie zimą testował Górnik. Kadra pierwszej drużyny jest liczna, zimą nikt znaczący nie powinien z klubu odejść, a po kontuzjach powinni wrócić na boisko kontuzjowani w końcówce rundy Banaś, Bębenek, Bemben i leczący się od kilku miesięcy Piotr Gierczak. - Na razie rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Mam nadzieję, że żadne problemy się nie pojawią i od stycznia będę mógł zacząć treningi z zespołem - mówi Gierczak, jeden z większych - mimo kontuzji - wygranych letniego „okienka" transferowego.

Stachowiak najlepszy z „nowych"

Ocena „nowych" graczy Górnika jest zresztą wyjątkowo trudna, bowiem większość z nich miała w rundzie bardzo różne momenty. Na pewno więcej plusów można postawić przy nazwiskach Aleksandra Kwieka i Michała Bembna. Dobrze zaczął rundę Mariusz Jop, ale w końcówce miał kilka słabszych występów. Najwyższą notę wypada jednak postawić przy Adamie Stachowiaku, który kończy rok 2010 jako pewna „jedynka" w bramce Górnika. Z powodu kontuzji niewiele grali sprowadzeni z Sandecji Nowy Sącz Michał Jonczyk i Maciej Bębenek. Problem tego pierwszego polega na tym, że w tym sezonie na boisko już nie wyjdzie, a Górnik wiązał z jego grą i promocją bardzo duże nadzieje. Daniel Sikorski, strzelający jeszcze w poprzednim sezonie bramki w rezerwach Bayernu Monachium, nie pojawiał się regularnie na boisku. Zresztą brak egzekutora był jedną z większych bolączek zabrzan w minionej rundzie.

Dziś rozstrzygnie się, czy piłkarze będą mieli pożegnalne spotkanie opłatkowe. Oni sami pewnie chcieliby dostać przed świętami zaległą pensję. Akurat tę część świadczeń zawodnicy dostawali w pierwszej rundzie na bieżąco. O wypłaceniu premii za awans oraz wejściówek i meczowych premii za trwający sezon na razie chyba mogą zapomnieć.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]