Czy Nawałka ma bać się Urbana?

We wtorek trener Górnika Zabrze Adam Nawałka złoży raport dotyczący swojej pracy z zespołem w rundzie jesiennej. Na 15 kartkach papieru napisze o tym, co już udało mu się zrobić i nakreśli wizję rozwoju drużyny w najbliższej przyszłości.
Plan uwzględnia kiepską sytuację finansową klubu. W przyszłym roku budżet nadal będzie na poziomie 14 milionów złotych. 
Czy Nawałka jest zagrożony? Z jednej strony eksperci chwalą szkoleniowca za to, że mimo małego potencjału kadrowego udało mu się zająć z Górnikiem 7. miejsce po rundzie jesiennej. Jednak z drugiej, w samym zarządzie klubu zdania na temat efektów pracy trenera są podzielone.
W kuluarach zarzuca się mu, że często źle dobierał taktykę i nie zawsze potrafił odpowiednio zadbać o mobilizację i koncentrację piłkarzy. Także o dużej liczbie kontuzji mówi się, że była wynikiem błędu w sztuce. Do oskarżeń dołączana jest oferta zatrudnienia pracującego obecnie w Polonii Bytom Jana Urbana. Były zawodnik Górnika jest ulubieńcem władz miasta, więc ta propozycja ma duże grono zwolenników.
- A ja zapewniam, że trener Nawałka jest i... nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić - mówi wiceprezes Górnika Maciej Sowicki.
- To, że czasami ktoś skrytykuje jakieś jego posunięcie nie znaczy, że będzie on zwolniony. Pana Adama bronią wyniki. Mamy środek tabeli, więc wszystko idzie zgodnie z planem - dodaje działacz.
Nawałkę bronią jednak nie tylko wyniki, ale i mocne poparcie właściciela - firmy Allianz. Inna sprawa, że w ostatnim czasie Górnik stał się klubem z dwoma bardzo mocno niezależnymi ośrodkami władzy. Zarząd coraz częściej ma inne zdanie niż właściciel i na odwrót. W każdym razie zgodnie z logiką należałoby przyjąć, iż prezes Łukasz Mazur zaakceptuje trenerski raport.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]