Smuda: Niech wszyscy biorą przykład z Grzegorza Bonina

Po eskapadzie reprezentacji Polski do Ameryki Północnej niektórzy piłkarze do swoich klubów wrócili zmęczeni. Na sens takiego wyjazdu narzekał choćby trener Korony Kielce Marcin Sasal.
- Strasznie mnie wkurzają takie wypowiedzi - mówi dla "Przeglądu Sportowego" Franciszek Smuda, selekcjoner reprezentacji Polski. - Nie rozumiem, o co chodzi panu Sasalowi. Niedzielan był zmęczony? A Błaszczykowski, Lewandowski, Piszczek i Matuszczyk nie byli! W piątek po powrocie z USA zagrali znakomity mecz w Bundeslidze. Trenerzy Köln i Borussii dzwonili do mnie z podziękowaniami, że ich piłkarze wrócili ze zgrupowania w dobrej formie. W mojej kadrze nie będę tolerował narzekania. Słyszałem, że narzekał Radosław Majewski, że mało grał. Już ja sobie z nim porozmawiam. Niech wszyscy biorą przykład z Grzegorza Bonina, który był zachwycony tym, że w ogóle mógł polecieć z kadrą narodową i z nią potrenować. Jego klubowy trener Adam Nawałka też się zachował w porządku, uznając, że powołanie dla piłkarza to zawsze docenienie pracy trenerskiej w klubie. Strasznie dziwię się tym, którzy tego nie pojmują.

na podstawie: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]