Kat Lecha opowiada o sobie

W niedzielę Górnik Zabrze pokonał Lecha (2:0). Bohaterem meczu był niewątpliwie strzelec dwóch goli Marcin Wodecki, który mówi nam o ważnych dla niego sprawach. 

... o golach strzelonych Lechowi
Kiedy w 78. minucie schodziłem z boiska, trener Adam Nawałka powiedział do mnie ?można?", a ja śmiejąc się odpowiedziałem: ?można". Szkoleniowiec namawia nas do tego, by próbować strzałów z każdej pozycji, bo bramkarz kiedyś musi się pomylić. Jasmin Burić na moje szczęście się pomylił. Radość z dwóch goli strzelonych mistrzowi Polski jest tym większa, że przed ostatnią kolejką tylko raz trafiłem do siatki. W dodatku w przegranym (1:5) meczu z Lechią. Kiedyś byłem napastnikiem, a nie lewoskrzydłowym. Jeszcze w sezonie 2007/08 grałem na szpicy w zespole Młodej Ekstraklasy. Pamiętam, że wtedy zdobyłem dla Górnika 17 bramek i zostałem królem strzelców. Wyprzedziłem o jednego gola Artura Sobiecha.

... o trenerze Jacku Zielińskim
To trener Lecha odkrył mnie dla wielkiej piłki. Zimą 2007 roku był opiekunem Odry Wodzisław i zaprosił mnie na testy. Grałem wtedy w Energetyku ROW Rybnik. Trener Zieliński koniecznie chciał mnie zatrzymać w Odrze, ale kluby się nie dogadały. Podobno ROW żądał za dużo (100 tys. zł - przyp. red.), ale nie wiem, jak było naprawdę. Przed spotkaniem Górnika z Lechem pogadałem chwilę z panem Jackiem. Ktoś powie, że to tylko zwykła wymiana uprzejmości, ale dla mnie to była rozmowa z człowiekiem, któremu coś zawdzięczam. Myślę, że moje gole nie przyczynią się do jego dymisji.

... o pierwszym kontrakcie
Kiedy mój transfer do Odry nie doszedł do skutku, zostałem w Energetyku. Wiosną dorzuciłem kilka goli i zgłosił się Górnik. Wziął mnie na próbę, na pół rundy. Miałem wykazać się w Młodej Ekstraklasie. Udało się i trzy lata temu podpisałem pierwszy, zawodowy kontrakt. Nie były to wielkie pieniądze (1000 zł miesięcznie - przyp. red.). Starczało na dojazdy i jakieś drobne wydatki. Ale cieszyłem się, że mam trochę swojego grosza i już nie muszę brać od rodziców.

... o tym, dlaczego nazywają go Pszczółką
To przez Zbigniewa Wodeckiego i jego piosenkę o Pszczółce Mai. Ludzie często pytają mnie, czy ten słynny Wodecki to moja rodzina.Czasami sobie żartuję i mówię, że tak. Jednak naprawdę to nie jesteśmy spokrewnieni. Na trąbce i skrzypcach też nie gram. Znam kilka piosenek Wodeckiego, ale płyt CD z jego muzyką nie mam.

... o swoich brakach
Wiem, że nie grzeszę precyzją podań. Pracuję jednak nad tym i myślę, że wkrótce to się poprawi. Nie chcę, żeby nazwano mnie jeźdźcem bez głowy, który dużo biega, ale ma klapy na oczach. Staram się, by drużyna miała ze mnie dużo pożytku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]