11 lat posuchy

W najbliższą niedzielę, 17 października, zabrzanie będą podejmowali na własnym boisku Wisłę Kraków. Po raz ostatni 14-krotni mistrzowie Polski wygrali z "Białą Gwiazdą" przed... jedenastoma (!) laty, dokładnie 16 października 1999 roku.
Zabrzanie pokonali wówczas przeciwnika 1:0 po golu Adama Kompały, który zmusił do kapitulacji Artura Sarnata w 51. minucie spotkania. Wiktorię Górnika obejrzały wtedy zaledwie 3 tysiące kibiców. Nie ma obaw, w najbliższy weekend na stadionie przy ulicy Roosevelta pojawi się o wiele więcej sympatyków dobrego futbolu, bo na taki zapewne wszyscy liczą.
W zespole Wisły w tamtym spotkaniu grał Mariusz Jop, obecnie żelazny punkt defensywy zabrzan. W 73. minucie pojawił się na boisku Piotr Gierczak, który zastąpił swojego imiennika - Rockiego. "Gierek" znowu jest w kadrze Górnika, z tym, że w niedzielę nie wyjdzie na boisko, ponieważ jest w okresie rehabilitacji po złamaniu nogi i operacji. Drugim trenerem Wisły był w tedy obecny szkoleniowiec zabrzan - Adam Nawałka, który pomagał Markowi Kuście. Teraz Nawałka marzy o tym, by "Biała Gwiazda" ponownie zeszła z boiska pokonana. - Mamy wielki szacunek i respekt dla Wisły, ale na boisku nie będzie kompromisu. Będziemy walczyli o zwycięstwo i trzy punkty - zapewnił szkoleniowiec Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]