Strąk poza grą

Śledząc skład rezerw Górnika, grających w B-klasie, trudno w ostatnich kilku tygodniach znaleźć naziwsko Pawła Strąka. Ostatni raz zagrał z Kleszczowem. Strzelił nawet zwycięską bramkę w skromnie wygranym meczu 1:0. Od tego czasu Strąk w lidze nie gra i nie trenuje z zabrzańską "Serie-B". 

Problem z kręgosłupem
Okazuje się, że piłkarz dzień po tym spotkaniu zgłosił uraz kręgosłupa. Na tyle poważny, że o treningu nie ma w najbliższych tygodniach nawet mowy. Sprawa nie jest nowa, bowiem piłkarz narzekał na podobną dolegliwość już w poprzednim sezonie, kiedy trenerem Górnika był Ryszard Komornicki.
Przypomnijmy, że Górnik przesunął Strąka latem do rezerw. Zarząd klubu nie widział dla niego miejsca w kadrze pierwszego zespołu, a piłkarz nie chciał skorzystać z możliwości odejścia bez sumy odstępnego, choć - tak twierdzą na Roosevelta - miał propozycję z ligi greckiej. Nikt nie był w stanie zapewnić mu takiej pensji jaką wynegocjował w Zabrzu.
Decyzja władz Górnika była jednak nieodwracalna i Strąk trenował oraz grał w B-klasie. Obecna sytuacja powoduje taką zmianę, istotną przede wszystkim dla klubu, że płacenie pensji piłkarzowi przejmuje na siebie ZUS.

Jedenaście goli "Gory"
Tymczasem drugi z odesłanych do drugiej drużyny zawodników, czyli Damian Gorawski, regularnie strzela w B-klasie bramki i wyrasta na prawdziwą gwiazdę tych rozgrywek. Do tej pory zdobył już jedenaście goli, a nie grał we wszystkich meczach. W meczu z LKS Bujaków "Gora" aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. Górnik II średnio strzela w tych rozgrywkach po 8-10 goli.
Czy tematy ewentualnego rozwiązania przez tych piłkarzy kontraktów z Górnikiem wróci zimą? Prezes Łukasz Mazur mówi krótko: - Teraz musi to wyjść ze strony zawodników. O nic nie będziemy prosić. Sami muszą wiedzieć, czy nadal chcą grał na łąkach czy jeszcze spróbować sił w zawodowej piłce. My nie chcemy za nich żadnej kwoty odstępnego - mówi Mazur.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]