Górnik podpisał umowę o współpracy z APN w Knurowie

Na wtorkowym "Drugim śniadaniu z Górnikiem" podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Akademią Piłki Nożnej w Knurowie a Górnikiem Zabrze. Założycielami i właścicielami akademii są byli piłkarze Górnika: Artur Płatek i Marcin Brosz.
Akademię reprezentowali Artur Płatek, który jest jednocześnie szefem skautingu w Górniku oraz jego ojciec Andrzej, będący w przeszłości również trenerem 14-krotnego mistrza Polski.  Po stronie Górnika umowę parafował dyrektor sportowy Tomasz Wałdoch. - Podobną współpracę chcemy nawiązać także z innymi szkółkami piłkarskimi, by mieć możliwość korzystania w przyszłości nie tylko z wychowanków Górnika, ale także z innych ośrodków piłkarskich - tłumaczy decyzję Wałdoch.
Na razie APN Knurów to 120 dzieci szkolonych przez czterech trenerów. Artur Płatek podkreśla jednak ogromne zaangażowanie rodziców, bez których trudno byłoby utrzymać szkółkę. - Gdyby nie zapał rodziców, to tej akademii już dawno by nie było. Składka miesięczna za udział w treningach wynosi 40-50 złotych w zależności od grupy wiekowej. Pieniądze są potrzebne na wynagrodzenia dla trenerów, organizację wyjazdów na mecze i turnieje, stroje czy wynajem hali do treningów w miesiącach zimowych. Niestety dotacje dla naszego stowarzyszenia z miasta są niewielkie, bo wynoszą około 11 tysięcy w skali roku. Ile potrzeba? Gdyby nasza akademia miała funkcjonować w modelowy sposób, to pewnie musielibyśmy mieć roczny budżet na poziomie 80-100 tys. złotych - wylicza były szkoleniowiec Jagiellonii i Cracovii, który nie zamierza się poddawać. - Nie ma co biadolić, tylko trzeba zakasać rękawy i ciężko pracować. Jako trener Jagiellonii przyjeżdżałem w wolnej chwili do Knurowa i walcowałem skrawek trawnika, na którym rozpoczynaliśmy treningi. Teraz mamy do dyspozycji "Orlika" i powstaje kolejne boisko. Momentami było ciężko, ale po 3,5 roku pracy z dziećmi naprawdę widać efekty - cieszy się Płatek junior.
Najstarsza grupa wiekowa to 12-13-latkowie, zaś najmłodsi adepci futbolu mają 4-5 lat. - Nawiązanie współpracy z Górnikiem to impuls do dalszej pracy dla tych dzieci. Teraz będą mieli na uwadze, że przez ciężką pracę i dobrą grę można trafić do wielkiego Górnika - uważają Płatkowie. Najlepsi, po ukończeniu szkoły podstawowej, mają zasilać grupy młodzieżowe Górnika.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]