Przegląd Sportowy: Krótka ławka problemem Górnika

Krótka ławka to największy obecnie problem Górnika Zabrze. Uwidocznił się on zwłaszcza w dwóch ostatnich meczach ligowych z Lechią Gdańsk (1:5) i Jagiellonią Białystok (0:1).
Trenerowi Adamowi Nawałce zabrakło wartościowych dublerów, którzy potrafiliby odmienić losy spotkania i wnieść nową jakość w grę. Po kilku jesiennych kolejkach widać jak na dłoni, że letnie zakupy - pozyskano aż 13 graczy - okazały się jedynie uzupełnieniem, a nie wzmocnieniem kadry - uważa "Przegląd Sportowy". 
- Górnik z premedytacją poszedł na ilość - zauważa Władysław Żmuda, były trener wielkiego Widzewa Łódź.
- Jednak na dłuższą metę tak się nie da. Zimą działacze będą musieli wyciągnąć trochę grosza z kieszeni i pozyskać dwóch, trzech wartościowych graczy. Moim zdaniem brakuje napastnika i rozgrywającego. Zespół może mieć duże problemy. Na razie sytuacja w tabeli jest w miarę bezpieczna, ale z biegiem czasu krótka ławka będzie dokuczać coraz bardziej. Wiosną perturbacje mogą być spore - dodaje szkoleniowiec.
Czerwcowej transferowej ofensywie Górnika towarzyszył ogromny szum. Wielkie nadzieje wiązano z zakupem duetu z Sandecji Nowy Sącz - Michał Jonczyk i Maciej Bębenek. Dziś obaj zmagają się z urazami, bowiem nie byli gotowi do obciążeń treningowych na poziomie ekstraklasy. To samo dotyczy Sławomira Chałasa i Macieja Mańki. Oni mają identyczny kłopot. W przypadku Sebastiana Leszczaka problem dotyczy głowy. - Ma talent, prawdziwą iskrę bożą, ale zapału do pracy wystarcza mu na kilka dni - mówią nam w klubie.
Nic dziwnego, że w sytuacji, w jakiej znajduje się Górnik, trenera cieszy powrót każdego wartościowego zawodnika. Michał Pazdan już zagrał 30 minut w ostatnim sparingu z FC Hradec Kralove (1:1). Obrońca jest szykowany na grę przeciwko Lechowi Poznań (24.10).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]