Kibicowskie podsumowanie września

» Górnik Zabrze: Wrześniowe zmagania w Ekstraklasie zaczynamy w jego połowie od wyjazdu do Krakowa na mecz z Cracovią. Pożegnalny mecz dla Cracovii na stadionie Hutnika na Suchych Stawach oglądał komplet 300 gości dodatkowo 50 osób zostaje pod bramami z powodu braku biletów. Pierwszy wrześniowy mecz u siebie z Bełchatowem przyniósł pierwsze kłopoty z bramofurtami i systemem wejścia. Na meczu jest tylko 7485 widzów, spora część odchodzi z niesmakiem. Górnik wygrywa mecz 1:0 i zostaje wiceliderem. Na meczu Pucharu Polski z Lechią Gdańsk jeszcze większe zamieszanie niż na meczu z Bełchatowem. Tylko 2500 osób na stadionie, a podobna ilość pod kasami... Górnik w rezerwowym składzie przy dość dobrym dopingu przegrywa 0:2 i żegnamy się z pucharem. W obydwu meczach zabrakło kibiców gości z powodu zamkniętego sektora dla kibiców przyjezdnych. Ostatni mecz we wrześniu to wyjazd na mecz do Gdańska. Nad polskie morze wybiera się 300 kibiców KSG. Wśród nas 14 osób z Wisłoki Dębica i jeden fan katowickiego GKS-u. Dobry doping z naszego sektora cichnie w 78 min przy stanie 1:4 …

Podsumowanie kibicowskie:

- Cracovia Kraków (w) 300 (około 50 osób pod kasami)
- GKS Bełchatów (d) 7485 (kilkaset osób pod kasami)
- Lechia Gdańsk (d) 2500 (około 2000 pod kasami)
- Lechia Gdańsk (w) 271 (14 Wisłoka, 1 GKS, + 30 osób na plaży).

» GKS Katowice:
Miesiąc wrzesień kibice GieKSy zaczęli od wyjazdowego meczu w Kluczborku. Wyjazd zamknął się liczbą 455 w tym 19 kibiców KSG i 3 kibiców Banika Ostrava. Pierwszy mecz u siebie tamtego miesiąca był meczem na przełamanie po kolejnej porażce w Kluczborku. Gościem była drużyna Stilonu Gorzów Wielkopolski. GieKSa w końcu po wielu miesiącach wygrywa mecz 4:2, prowadzony jest bardzo dobry doping na sektorach gospodarzy, gościnnie 14 kibiców Stilonu. Następny wyjazdowy mecz to małe derby z Ruchem Radzionków. W Radzionkowie komplet 550 gości ogląda dobry bezbramkowy mecz z dobrym pokazem ultras z obu stron. Kilkanaście osób jest na sektorach Radzionkowian, następnych kilkanaście bez biletów pod bramami. W ostatnim meczu w miesiącu wrześniu GieKSa podejmowała Kolejarza Stróże. Mecz bez historii, ważne zwycięstwo 1:0 pozwalające wygrzebać się ze strefy spadkowej jest jedynym faktem wartym uwagi.

Posumowanie kibicowskie:

- MKS Kluczbork (w) 455 (19 KSG, 3 FCB)
- Stilon Gorzów Wielkopolski (d) 2700
- Ruch Radzionków (w) 550 (kilkadziesiąt osób pod stadionem)
- Kolejarz Stróże (d) 2800.

» Wisłoka Dębica:
Wisłoka wrzesień zaczyna od wygranej u siebie z Lechią Sędziszów Małopolski 3:0. W kolejnym meczu wyjazdowym do Kańczugi Wisłoka jedzie w 78 osób. Wspiera ich na tym wyjeździe 4 kibiców KSG. Kolejny mecz to przyjazd do Dębicy Orła Przeworsk. Niestety, gości nie stwierdzono, za to Dębice tego dnia odwiedza 48 kibiców KSG udających się do Rzeszowa na galę MMA gdzie walczył jeden z kibiców KSG. Kolejny wyjazdowy mecz zapowiadał się interesująco. Do Leżajska wybrało się 73 fanów Wisłoki, a wspomagało ich 12 zgodowiczów z Siarki. Mecz niestety bez historii. Pogoń nawet nie wystawia u siebie młyna. Ostatnim wrześniowym pojedynkiem Wisłoki był mecz u siebie z Rzemieślnikiem Pilzno przegrany 1:2 - niewielu widzów oglądało te zawody.

Podsumowanie kibicowskie:

- Lechia Sędziszów Małopolski (d) 100
- Kamax Kańczuga (w) 78 (4 KSG)
- Orzeł Przeworsk (d) 250 (48 KSG)
- Pogoń Leżajsk (w) 85 (12 Siarka)
- Rzemieślnik Pilzno (d) 200.

» ROW Rybnik:
Dla ROWu wrzesień zaczął się od zwycięstwa w Pucharze Polski na kolejnej rybnickiej dzielnicy. Następnie ROW grał w Babienicach z Orłem i u siebie z Polonią Łaziska. Oba mecze z gatunku "bez historii". Kolejnym rywalem ROW-u była Odra Opole. Wielka mobilizacja po obu stronach sprawiła, że był to mecz godny przynajmniej I-ligowych boisk. Świetne prezentacje ultras ze strony ROWu, duża liczba gości, szczelnie wypełniony młyn gospodarzy i liczba widzów 1500, która jest rzadkością na tym szczeblu rozgrywek. Dodatkowo ROW odnosi 4 zwycięstwo we wrześniu wliczając PP. Ostatni mecz w tym miesiącu to wyjazd do Bieska-Białej i tylko szkoda ze Stal nie ma sektora gości. Mecz z liderem ROW remisuje 1:1.

Podsumowanie kibicowskie:

- Orzeł Babienice/Psary (w) 0.
- Polonia Łaziska Górne (d) 200
- Odra Opole (d) 1.500
- BKS Stal Bielsko-Biała (w) 0 (brak klatki).

* * *

Pojedynek Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk w dwóch odsłonach

» 21.09.2010 r. - Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2 (Puchar Polski)
Górnik niestety odpadł z rozgrywek Pucharu Polski po porażce z drużyną Lechii. Sztab szkoleniowy nie wystawił najmocniejszego składu na ten mecz, co dało wszystkim do zrozumienia, że Górnik w tym roku odpuszcza puchar. Jednak nie to rozzłościło kibiców Górnika najbardziej. Z powodu nowego systemu wpuszczania kibiców na stadion, posiadacze karnetów musieli dodatkowo wyrobić kartę kibica na ten mecz. Doprowadziło to do sytuacji,iż na stadionie zasiadło zaledwie 2500 widzów. Pod bramami olbrzymie kolejki i grono niezadowolonych kibiców. Sporo osób zmuszonych zostało zrezygnować z oglądania meczu. Wobec zaistniałej sytuacji kibice Górnika zebrani na stadionie skandowali hasła: "Dziś kibice pod bramami - a powinni być tu z nami", "system Wasko - wielkie fiasko", "wpuście kibiców - spod bramy - wpuście kibiców".
Doping tego dnia stał na dobrym poziomie. Próbowano kilka nowych przyśpiewek. Niestety mecz bez udziału kibiców przyjezdnych (zamknięty sektor).

* * *

» 25.09.2010 r. - Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 5:1
Zbiórkę zaplanowano już w piątkowy wieczór. W Gdańsku jesteśmy przed południem, skąd z dworca zostajemy przetransportowani autobusami pod stadion. Na sektorze jest nas dokładnie 271 osób, w tym 14 z Wisłoki Dębica i 1 z GKS-u Katowice. Wywieszamy kilka flag: "Będziemy z Tobą aż do śmierci" , "KS Wisłoka" , "Ekipa Szyderczy Palec" oraz trzy mniejsze "Sekcja Knurów", "TRSL', "1948".
Nasz doping można ocenić jako dobry, lecz po kolejnych utraconych bramkach jakby nasz zapał coraz bardziej opadał. Niestety, nasi piłkarze przegrywają mecz w kompromitującym stylu i nie starczyło im odwagi, by po meczu podziękować nam za wsparcie i za doping. Mecz zgromadził w sumie 6200 widzów. Fani Lechii w tym meczu dobrze dopingowali swój zespół, na co zapewne miał wpływ korzystny dla nich wynik i ambitna postawa piłkarzy. W Zabrzu meldujemy się w niedzielny poranek.

źródło: SKSGZ / TorcidaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online