Piłkarze Górnika zrobili rachunek sumienia

Po klęsce z Lechią Gdańsk (1:5) piłkarze Górnika Zabrze zrobili już rachunek sumienia. Analiza wysoko przegranego spotkania przerodziła się w gorącą dyskusję, w trakcie której zawodnicy sami rozliczyli się z wszystkich popełnionych błędów.
Zawodnicy Górnika sporządzili coś w rodzaju listy grzechów. To ma pomóc w przygotowaniu się do bardzo trudnego meczu z Jagiellonią. 

- Przede wszystkim jednak pokazaliśmy charakter - uważa kapitan, Adam Banaś. - Moim zdaniem tylko ktoś, kto potrafi przyznać się do błędu, daje sobie szansę na zrobienie kroku do przodu. My powiedzieliśmy sobie o wszystkich naszych słabostkach w szatni i to wyznanie winy bardzo nam pomogło. Scementowaliśmy się jako zespół.

Do szóstej kolejki włącznie Górnik był uważany za jedną z rewelacji rozgrywek. Wystarczyła wyprawa nad morze, by czar prysł.

- Ogólnie mieliśmy problem z dyscypliną taktyczną. Drobne wpadki złożyły się w większą całość i zabiły w nas pewien automatyzm. Nie pokazaliśmy ani jednej z tych cech, które prezentowaliśmy wcześniej - stwierdza Banaś.

W Gdańsku piłkarze Górnika mieli kłopot z szybkim powrotem na własną połowę boiska po stracie piłki. Szwankowała też asekuracja. Największych mankamentem było jednak to, że w trakcie gry zawodnicy byli za bardzo oddaleni od siebie. To przełożyło się na mniejszą płynność rozgrywania akcji.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online