Mazur: Żadnych zmian i kar nie będzie

Rozmowa z Łukaszem Mazurem, prezesem Górnika Zabrze.
» Doczekaliśmy się drużyny, która daje gwarancję gry z charakterem i zębem. Nawet jak przegra to zostawia na boisku zdrowie i staje się bardziej przewidywalna. Wie pan, kto to powiedział?
Łukasz Mazur, prezes Górnika: - Tak, to moje słowa wypowiadane po kilku wcześniejszych meczach. I tak było. 

» Do soboty?
- To prawda. Faktycznie, to wstyd przegrać po takiej grze. Jeżeli ktoś używa słów "fatalnie, katastrofalnie, tragicznie" to pewnie wszyscy pod każdym z nich się podpiszemy.

» Jest problem?
- Powiem panu po kilku kolejnych meczach. Teraz nie będziemy się dołować, bo ta sama drużyna zdobyła dwanaście punktów, których nikt jej nie podarował. Nie mamy wybitnego zespołu, bo na taki dziś Górnika nie stać. Mamy zespół, który ambicją, walecznością, dyscypliną i zaangażowaniem, a dopiero potem umiejętnościami, może walczyć z innymi. I to robił. W Gdańsku na początku nie było jeszcze beznadziejnie. Graliśmy tak, jakbyśmy przyjechali "po swoje". Pewni tego, że bez tych wszystkich cech, o których mówiłem, sięgniemy po wygraną. Zespół grał za "wysoko", jednocześnie bardzo szybko tracąc piłkę. Lechia nie strzelała nam goli po atakach pozycyjnych, tylko po szybkim odbiorze i rozegraniu piłki. Nawet nie potrafiliśmy przeszkadzać i faulować, w obronie wszyscy, bo nie tylko czterech defensorów, zagrali bardzo źle. To zresztą wiedzą najlepiej trenerzy i sami piłkarze.

» Będziecie do meczu jeszcze wracać?
- We wtorek sobie jeszcze o tym wszystkim porozmawiamy, ale proszę nie oczekiwać nerwowych ruchów. Żadnych zmian, kar i ostrzeżeń nie będzie. Pracujemy z dorosłymi ludźmi. A czego nas ta lekcja pokory nauczyła, zobaczę w sobotnim meczu z Jagiellonią.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]